SANATORIUM RADON

SANATORIUM RADON

Radon jest jednym z największych ośrodków sanatoryjnych na Białorusi. W ciagu roku może przywrócić zdrowie ponad 12 mln dorosłych i 3 mln dzieci.

Historia miejscowości sięga końca lat 70. XX wieku. Wtedy mieszkańcy zauważyli lecznicze właściwości wody płynącej ze źródła. Po zapoznaniu się z jej zawartością,  naukowcy stwierdzili, że woda nie jest gorsza od znanych kurortów, takich jak Tskhaltubo, Matsesta i Chmelnik.

W sanatorium Radon znajdują sie unikalne na Białorusi naturalne żródła wody radonu, pochodzące z głębokości  300 m z zawartością radonu od 20 do 60 NCI/1

Sanatorium jest położone w dzielnicy Diatłowo w obwodzie grodzieńskim, 10 km od miasta Diatłowo w sosnowym lesie , bogatym w gzyby i jagody.

Mieści się w ośmiopiętrowym, wolnostojącym  budynku, w którym znajduje się 450 miejsc oraz pijalnia wód mineralnych.

W sanatorium leczone są :

  • uklad nerwowy
  • narządy ruchu
  • ginekologia

Sanatorium ma wszystko, co jest potrzebne aby odpocząć i miło spędzić czas : bibliotekę, salę koncertową, salę balową, salę bilardową, amfiteatr. Organizowane są letnie mecze siatkówki plażowej, tenisa, gry w warcaby i szachy, jazda na nartach, łyżworolki.  Za dodatkową opłatą  są organizowane wycieczki do: Lidy, Puszcy Białowieskiej, Zamku w Mirze, do Nieświerza, do Słonimia i Zurowic, znajduje się również wypożyczalnia sprzętu sportowego, sprzętu na piknik (szaszłyki z grila), przystań jachtowa, jest parking strzeżony, kantor wymiany walut, bankomat.

Baza medyczna:

Sanatorium jest wyposażone w: laboratorium  biochemiczne, USG, gabinety akupunktury, masażu, gabinety kosmetyczne, inhalatory, balneoterapia: podwodne prysznice z masażem, prysznic, okrągły, rosnący strumień; kąpiel: ziołowa, , iglasta, perła, suchy dwutlenek węgla; Terapia błotna, nawadnianie ginekologiczne, płukanie jelit, ćwiczenia, , laseroterapia, masaż, ziołowa herbata.

1) W celu rezerwacji turnusu należy podać DANE OSOBOWE (Imiona i Nazwisko, datę urodzenia, serię i nr paszportu), DANE TELEADRESOWE (dokładny adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym, nr telefonu) uczestników oraz termin turnusu i miejsce wyjazdu, jeżeli oferta zawiera transport. Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.
2) Cena podana na stronie może się różnić od aktualnie obowiązującej. W celu ustalenia dostępności miejsc i aktualnej ceny należy skontaktować się z naszymi konsultantami.

CENNIK NA POBYT W SANATORIUM RADON W 2017 r.

 NR. RODZAJ POKOJU Cena za osobę w EUR Cena za osobę w EUR
8 DNI 15 DNI
1 Dwuosobowe,  (typu A) 264,- 495,-
2 Dwuosobowe,  (typu A), (Budynek Nr 2) 220,- 413,-
3 Trzyosobowe, (typu A),  (Budynek nr 2) 211,- 396,-
4 Jednoosobowe, (typu A), (Budynek nr 2) 264,- 495,-
5 Jednoosobowe 290,- 545,-
7 Jednoosobowe,  (typu A) 334,- 627,-
8 Pokój o podwyższonym standardzie SUPERIOR 370,- 693,-
9 MINI SUITE,  (TYPU B) 405,- 759,-
10 MINI SUITE,  (TYPU A) 466,- 875,-
11 SUITE 449,- 842,-
12 APARTAMENT 475,- 891,-

 

Pakiet skierowania zawiera:

- zakwaterowanie: 7/14 noclegów w Pakiet pokoju 2-osobowym standard z prysznicem i wc. Pokoje 1-os., 3 - os. oraz    apartamenty - na zapytanie.
- wyżywienie: 4 x dziennie;
- zabiegi lecznicze zgodnie z zaleceniem lekarza (brak ograniczeń, min. 5);
- ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

- transportu
- wizy białoruskiej (opłata konsularna, komplet dokumentacji wizowej, pośrednictwo wizowego) - łączny koszt: 25,- EUR + 100 zł od osoby (płatne obowiązkowo);
- opłaty uzdrowiskowej 3% - 5% od ceny (płatnej obowiązkowo w sanatorium w rublach białoruskich);