Wielka Brytania – Londyn


Samolot 5 dni
zakwaterowanie u rodzin/w hotelu (za dopłatą)
Wylot: Warszawa-Modlin; Przylot: Warszawa-Modlin (wyloty z innych miejsc możliwa dopłata)
Termin: do uzgodnienia paź 2018 - mar 2019
Cena: od 1285 zł przy grupie 25 os. + 2 os. opieki

*w cenie przelotu tylko bagaż podręczny , cena może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych

DZIEŃ I
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Londynu (ok. 2h), przejazd do centrum Londynu, złożenie bagaży w przechowalni. Spacer i zwiedzanie West End (teatralno- rozrywkowe centrum miasta): słynny z fontanny Erosa - Piccadilly Circus, główny plac - Leister Square, China Town (dzielnica chińska), Covent Garden(dawne targowisko). Następnie Trafalgar Square z kolumną Nelsona, oraz National Gallery (Galeria Narodowa ze wspaniałą kolekcja obrazów i słynnymi „Słonecznikami” Van Gogh’a). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ II
Po śniadaniu, przejazd do centrum. Spacer i zwiedzanie: St. James Park, reprezentacyjna The Mall , królewski Pałac Buckingham, gdzie o 11.00 odbywa się uroczysta zmiana warty; następnie Westminster Abbey (miejsce koronacji i pochówku angielskich królów; wstęp płatny), Houses of Parlament (budynki angielskiego parlamentu),słynny Big Ben, dalej Whitehall (dzielnica rządowa), Downing Street (siedziba premiera). Następnie London Eye (135 m obrotowe koło z panoramą miasta; wstęp płatny). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ III
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania: City of London (historyczne i finansowe centrum): St. Paul’s Cathedral (największa na wyspach, wstęp płatny), The Monument (pamiątka wielkiego pożaru z 1666 r.), historyczne Tower of London (wstęp płatny), pocztówkowy most Tower Bridge. Następnie wizyta w British Museum (Muzeum Brytyjskim). Następnie czas na zakupy na Oxford Street. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV
Po śniadaniu przejazd i spacer po parku Greenwich; Royal Observatory (najstarsze na świecie obserwatorium astronomiczne; wstęp płatny) i południk „Zero”. Następnie rejs statkiem po Tamizie (płatny), oraz wizyta w muzeum figur woskowych Madame Tussauds (wstęp płatny). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V
Po śniadaniu, przejazd do centrum złożenie bagaży w przechowalni. Następnie Natural History Museum (Muzeum Historii Naturalnej z osobną salą poświęconą dinozaurom), oraz słynny Harrods ( najdroższy domu towarowy). Przejazd po bagaże i na lotnisko. Wylot z Londynu. Przylot do Polski w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Przelot samolotem do i z Londynu (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo ok. 250 zł/os.),
  • transfer lotnisko – hotel – lotnisko,
  • zakwaterowanie - 4 noclegi u rodzin / lub w hotelu pok. 3, 4- os. z łazienkami (za dopłatą 250 zł za osobę),
  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, (pakiet lunch w przypadku noclegów u rodzin),
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
  • opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
komunikacja miejska i bilety wstępów - od 40 GBP/os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne