Szkocja


Samolot 5 dni
zakwaterowanie u rodzin / w hotelu (za dopłatą 200 zł/osobę)
Wylot : Warszawa- Modlin; Przylot : Warszawa-Modlin
Termin : do uzgodnienia paź 2018 - mar 2019
Cena : od ….. zł przy grupie 20 os. + 2 os. opieki
* w cenie przelotu tylko bagaż podręczny
* cena może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych

DZIEŃ I
Zbiórka na lotnisku. Przelot do Edynburga, transfer do hotelu, zwiedzanie Edynburga (stolicy Szkocji): New Town z St. Georges Street (elegancka ulica z wieloma szykownymi sklepami), aleja Princes Street z pomnikiem Waltera Scotta (sławnego pisarza i poety szkockiego). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II
Po śniadaniu zwiedzenie Edinburgh Castle (gdzie znajdują się insygnia królewskie i Stone of Destiny; wstęp płatny). Spacer po Royal Mile (ciągu ulic w obrębie Old Town-Starego Miasta). Czas na zakupy. Następnie Palace of Holyroodhouse (rezydencja królewska; wstęp płatny), Holyrood Park. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ III
Śniadanie, spacer na wzgórze Calton Hill z National Monument, skąd rozpościera się piękny widok na miasto Edynburg. Następnie wizyta w National Gallery of Scotland (ze wspaniałą kolekcją obrazów) lub National Museum of Scotland (m. in. owca Dolly). Przejazd na plażę Edynburga - Portobello. Spacer po nadmorskiej promenadzie. Odpoczynek nad morzem.

DZIEŃ IV
Po śniadaniu przejazd na północ do Pitlochry, bramy szkockiego Highlands, i dalej nad tajemnicze jezioro Loch Ness, (rozsławione legendą o słynnym potworze). Zwiedzanie The Loch Ness Centre & Exhibition (wstęp płatny) w Drumnadrochit, następnie podróż nabrzeżami jeziora obok ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle (wstep płatny) do miejscowości Fort Augustus, gdzie trasa drogowa przecina Caledonian Canal (Kanał Kaledoński; zabytek techniki, na który składa się 29 śluz, 10 mostów i 4 akwedukty). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V
Śniadanie, zwiedzanie Glasgow (największego miasta Szkocji. Spacer po Merchant City, dalej wokół George Square (reprezentacyjnego placu miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem) do katedry św. Mungo (Glasgow Cathedral). Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot na lotnisko, zakończenie wycieczki.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przelot samolotem do Edynburga i z Glasgow (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
  • transfer lotnisko – hotel – lotnisko,
  • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu pokoje 3- os. z łazienkami,
  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
  • opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
komunikacja miejska, wycieczka w dniu 4. i bilety wstępów - od 50 GBP/os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne