Węgry – Budapeszt i zakole Dunaju


Węgry - Budapeszt i zakole Dunaju
Autokar 5 dni
zakwaterowanie w hostelu/hotelu
Wyjazd: Warszawa
Termin: do uzgodnienia paź 2018 - mar 2019

Cena: od 850 zł przy grupie 45 os. + 3 os. opieki

DZIEŃ I
Zbiórka rano pod szkołą. Wyjazd w kierunku Węgier. Przejazd przez Słowację do Budapesztu. Przyjazd do hotelu/hostelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ II-III
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Budapesztu;
- Buda: neoromańska Baszta Rybacka (z siedmioma wieżami, z doskonałym widokiem na Dunaj i Peszt); gotycki Kościół Macieja (kościół koronacyjny królów węgierskich; wstęp płatny), dalej Wzgórze Zamkowe (najstarsza część miasta); Pałac Prezydencki; Zamek Królewski ; fontanna Macieja (porównywalna urodą z rzymską fontanną di Trevi). Przejazd na Wzgórze Gellerta (gdzie zginął męczeńska śmiercią z rąk pogan biskup Gellert): Cytadela; Pomnik Wolności (14 m pomnik z brązu) i punkt widokowy z najpiękniejszą panoramą Budapesztu; Széchenyi Lanchíd (Most Łańcuchowy, jeden z symboli miasta)
- Peszt: Plac Bohaterów (z imponującym Pomnikiem Tysiąclecia i ważnymi postaciami węgierskiej historii, park Varoszliget , zabytkowe termalne łaźnie Sechyniego (jeden z największych kompleksów tego typu w Europie), Zamek Vajdahunyad (zespół budynków, kopii znanych zabytków, który powstał z okazji 1000-lecia Węgier), Bazylika Św. Stefana (największy w stolicy kościół, poświęcony pierwszemu węgierskiemu królowi). Dalej spacer pod Parlament (neogotycka budowla z ponad 40 mln cegieł, symbol Węgier; wstęp płatny). Następnie Vásárcsarnok(Wielka Hala Targowa, najstarsza w mieście, pełna węgierskich specjałów), ulica Vaci (deptak, najelegantsza ulicy miasta pełnej sklepów i kafejek. Czas na zakupy pamiątek i miejscowych smakołyków. Następnie rejs statkiem po Dunaju (płatne dodatkowo).
Obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ IV
Po śniadaniu przejazd na całodzienną wycieczkę Zakole Dunaju. Zwiedzanie Szentendre (nazywane „węgierskim Kazimierzem” malownicze miasteczko położone na zboczach naddunajskich wzgórz) . Zwiedzanie: Muzeum Marcepanu (jedyne na świecie, wstęp płatny), najstarszy w miasteczku kościół ś. Piotra i Pawła, dalej Fő tér (główny plac miasta) z krzyżem morowym z 1763; dawna serbska Cerkiew Zwiastowania. Następnie przejazd do Visegradu (miejsca spotkań tzw. „Grupy Wyszegradzkiej”, a w przeszłości rezydencja królów Węgier). Zwiedzanie średniowiecznej twierdzy (niestety częściowo zrujnowanej), oraz Cytadeli (skąd roztacza się cudowny widok na Dunaj). Dalej przejazd do Esztergom. Zwiedzanie Bazyliki św. Wojciecha (największego kościoła na Węgrzech i siedziby prymasa). Powrót do Budapesztu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V
Po śniadaniu. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Słowację do Polski. Przyjazd pod szkołę w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem,
  • zakwaterowanie - 4 noclegi w hotelu/hostelu pokoje 4-8 os. z łazienkami,
  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
  • opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
- wstępy i przewodnicy miejscowi - od 40 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne