Węgry 2018 – Letni obóz wypoczynkowy dla Dzieci i Młodzieży 2 Dni w Budapeszcie

Ciepłe Przywitanie Lata

nad Słonecznym BALATONEM

Balaton –  zwane jako Węgierskie Morze, największe jezioro Węgier i zarazem Europy Środkowej, temperatura wody 26 st. C nie należy w lecie do rzadkości!,  w szczytowej części sezonu urlopowego osiąga nawet 27 /28ºC. Ma ono aż 77 km długości, a w najszerszym miejscu jego szerokość przekracza 14 km. Jest to doskonałe miejsce dla wielbicieli kąpieli Na południowym brzegu plaża z bezpiecznym kąpieliskiem w sam raz dla młodzieży.

Budapeszt – stolica i największe miasto Węgier to magiczne miasto położone nad rzeką Dunaj, która dzieli je na dwie części - prawobrzeżną Budę oraz lewobrzeżny Peszt - niegdyś oddzielne miasta. Atrakcją Budapesztu są liczne tereny zielone i wypoczynkowe. Ponadto znajdziemy tu urocze place, fontanny oraz pomniki. Poza licznymi zabytkami, miasto słynie również z podziemnych źródeł oraz term. Przeżyjemy tu wyjątkowe chwile podczas zwiedzania i spacerów z przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach takich jak: Góra i Łaźnie Gellerta, Most Łańcuchowy, Parlament, Plac Świętej Trójcy, Plac Bohaterów, Zamek w Budzie oraz Wyspa Małgorzaty, na której każdy zatrzymamy się na chwilę, by poczuć jej naturę, usłyszeć pluskanie wody w fontannie i śpiew ptaków.

Sarvar – miejscowość położona nad piękną rzeczką Rabą z zabytkowym zamkiem w centralnej części miasteczka pomiędzy zabytkowymi kamienicami.

Zakwaterowanie:

Hotel Maria położony w nad Balatonem w spokojnej miejscowości Balatonmariafurdo, pokoje 3-4 osobowe               z łazienkami. Hotel dysponuje dostępem do Internetu.

Hotel posiada bezpośrednie zejście do jeziora oraz prywatną plażę, wyłącznie do dyspozycji gości hotelowych. Do dyspozycji obozowiczów hotelowy basen oraz liczne tereny rekreacyjne.  

PROGRAM  WYJAZDU

dzień 1-2 / 30.06-1.07.2018

Wieczorny wyjazd z Warszawy. Przejazd przez Słowację na Węgry, przedpołudniowe zwiedzanie Sarvar - miejscowość nad rzeką Rabą z zabytkowym zamkiem. Przyjazd nad Balaton do Hotelu Maria, zakwaterowanie, zapoznanie się z infrastrukturą Hotelu i okolicą. Obiadokolacja. Wieczorne spotkanie integracyjne. Nocleg

dzień 3-8 / 2-8.07.2018

Kąpiele słoneczne na prywatnej plaży i wodne w jeziorze BALATON, kąpiele w hotelowym basenie, zabawy integracyjno-animacyjne, wędrówka po plażach Balatonu, gry i zabawy na plaży, obozowa Olimpiada, wieczorne zabawy integracyjne, dyskoteki, udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych, korzystanie z terenu rekreacyjnego otaczającego Hotel

Śniadania, obiady, kolacje, noclegi

Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych:

- Keszthely: zwiedzanie Pałacu, Muzeum marcepana, rejs turystyczny statkiem po Balatonie

- Zalakaros: całodzienna wycieczka, pobyt w jednym z najnowocześniejszych na Węgrzech  kąpielisk termalnych

- Fonyód: półdniowa wycieczka do atrakcyjnej miejscowości wczasowo-wypoczynkowej nad Balatonem, wejście na tarasy widokowe na jezioro Balaton

dzień 9 / 9.07.2018

Śniadanie, pakiet żywnościowy, wykwaterowanie, przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie Budapesztu,  w programie m.in. Plac Bohaterów,  Pomnik Milenium, Zamek  VAJDAHUNYOD , Góra Gelerta, Góra Zamkowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

dzień 10 / 10.07.2018

Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Budapesztu m.in. Wyspa Małgorzaty (której przy standardowym zwiedzaniu z bliska się nie ogląda), Hala targowa Nagry Vasarcsarnok, Stare Miasto, czas wolny na zakup pamiątek, obiadokolacja, wyjazd w stronę Polski

dzień 11 / 11.07.2018

Przyjazd do Polski w godzinach porannych

Keszthely  to zabytkowa miejscowość położona nad brzegiem  Balatonu, słynąca  z pięknej starówki, ze  wspaniałym  Pałacem z parkiem i ogrodami.

Znajdziemy tutaj również muzeum Marcepana, gdzie najznakomitsi cukiernicy stworzyli i tworzą słodkie dzieła sztuki.

W miasteczku znajdziemy również zabytkowy port z którego odpływają statki turystyczne, cumują żaglówki i katamarany. Kolejną atrakcją w miejscowości Keszthely jest rejs statkiem.

Zalakaros miejscowość słynąca ze swoich mocy uzdrowiskowych. Mamy tu nowoczesne kąpieliska termalne z  dużą powierzchnią basenów i pól wodnych. 

Fonyód czyli to co cieszy oko – 2 tarasy widokowe , z których widok rozpościera się na dużą część Balatonu.

CENA OBEJMUJE :

- 8 noclegów w Hotelu Maria w nad Balatonem w miejscowości Balatonmariafurdo, pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Hotel dysponuje dostępem do Internetu, całodzienne wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje

-  1 nocleg w Budapeszcie, śniadanie, 2 x obiadokolacje

- przejazd komfortowym autokarem na całej trasie i na wycieczki (autokar pozostaje do dyspozycji grupy)

- zwiedzanie Sarvar – wstęp do Zamku

- zwiedzanie Budapesztu

- korzystanie z kąpieli wodnych i słonecznych w Jeziorze BALATON

- animacje, wspólne imprezy, wieczorne integracje

- ubezpieczenie NNW, KL

- obowiązkową wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej

OPŁATY DODATKOWE OBOWIĄZKOWE:

- bilet na transport publiczny drugiego dnia pobytu  Budapeszcie - 700 HUF

- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w Budapeszcie ok. 2500 HUF 

OPŁATY DODATKOWE NIE NIEOBOWIĄZKOWE:

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów podczas wycieczek fakultatywnych (dla chętnych)

ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

Specjalnie dla Was wraz z lokalnymi partnerami przygotowaliśmy ciekawe uzupełnienie planu wyjazdu o specjalne pakiety wycieczek i atrakcji fakultatywnych w skład których wchodzą:

- Keszthely: zwiedzanie Pałacu - 1250 HUF, Muzeum Marcepana - 120 HUF do 14 lat, 180 HUF powyżej 14 lat, rejs statkiem - 900 HUF do 14 lat, 1400 HUF powyżej 14 lat,

- Zalakaros: całodzienny pobyt w kąpielisku termalnym – 2200 HUF

- Fonyód: wstęp na tarasy widokowe na jezioro Balaton – 150 HUF

Poznaj Białoruś