WYJAZD KRAJOZNAWCZY Z WYPOCZYNKIEM W SŁONECZNEJ BUŁGARII

WYJAZD KRAJOZNAWCZY Z WYPOCZYNKIEM W SŁONECZNEJ BUŁGARII

wpis w: Inne kraje, Nowe wycieczki | 0

d1 d2 d3 d4 d5 d6 d7 d8

1dzień

wyjazd z Sanoka w kierunku Bułgarii (do miejscowości Ruse. Nocny przejazd do bułgarii.

2 dzień

przyjazd do m. Ruse ok. godz. 14.00. Obiad w Ruse. Wycieczka autokarowa po mieście. Zwiedzanie miasteczka-muzeum Arbanasi. Jest to miejscowość znajdująca się na wysokogórskim płaskowyżu, w czterech kilometrach od m. Wielkie Tyrnowo. W XVII stuleciu Arbanasi było znanym na całe  imperium tureckie centrum handlu. W tym okresie bogaci handlowcy wznoszą domy, przypominające niewielkie twierdze: solidne piwnicy, mocne ściany, okienne kraty, wytrzymale drzwi i brak balkonów albo werand. Takie domy w całości były zagospodarowane dla autonomicznego życia, a gospodarz musiał wychodził na dwór tylko żeby  nabrać wody ze studzienki. Obecnie w Arbanasi jest 80 takich domów, z których 36 uznane są za  narodowe pomniki kultury.
Wieczorem przyjazd i zakwaterowanie w hotelu „Briast” (8 km od m. Wielkie Tyrnowo), średniowiecznej stolicy Państwa  Bułgarskiego. Kolacja w  hotelu. Nocleg.

3  dzień

śniadanie.  Wyjazd na zwiedzanie kompleksu architektoniczno-etnograficznego Etyr. Jest to muzeum pod otwartym niebem, w którym można się zapoznać  z historią bułgarskiego życia, kultury i rzemiosł w okresie XVIII - XIX wieku. Następnie zwiedzamy rezerwatu muzealno-architektoniczny – twierdzę Carewec. Spacer ulicą majstrów i rzemieślników Samovodska Charshia.
Obiad w miejscowości Wielkie Tyrnowo.
Po posiłku wyjazd  w kierunku stolicy Bułgarii Sofii. Po drodze zwiedzanie unikatowej jaskini Diura Syewa (ang. Saeva dupka).
Zakwaterowanie w hotelu „Słowiańska biesiada”***, kolacja w hotelu. Nocleg. 

4  dzień

śniadanie.Wycieczka po Sofii (jest to jedno z najstarszych miast Europy, w którym historia zostawiała swoje ślady w postaci wznoszonych świątyń przedstawicieli różnych wyznań: meczety, świątynie antyczne, cerkwie… Żeby odczuć atmosferę miasta, zwiedzimy najważniejsze jego zabytki: Świątynia Aleksandra Niewskiego, Cerkiew Rosyjska (Cerkwi św. Mikołaj z Miry), rotunda św. Grzegorza, cerkiew sw. Zofii, Cerkiew Bojańska (11-12 wiek).
Obiad w restauracji w Sofii.
Odjazd do miejscowości Staroseł, gdzie zobaczymy zabytek z listy UNESCO – tracki kompleks ze świątynią-mauzoleum. Archeolodzy przyszli do wniosku, że obiekt został wzniesiony prawdopodobnie w 5-4 w p.n.e.
Wieczorem przyjazd do hotelu w miejscowości Płowdiw. Zakwaterowanie  w hotelu Park Hotel Płowdiw*** (obok hotelu znajduje się wspaniały  park), kolacja w  hotelu. Nocleg.

5 dzień

śniadanie. Wycieczka po mieście Płowdiw. Miasto jest  starsze od Afin i Rzymu. Jest to jedno z najpiękniejszym miast Bałkan. W mieście widać wciąż ślady zamierzchłej przeszłości miasta – między innymi pozostałości murów rzymskich, starożytne ruiny, a także wciąż czynny teatr rzymski. Poza tym można zobaczyć Cerkiew Świętych Konstantyna i Heleny, Cerkiew św. Mariny, synagogę, Minaret (1456) i Meczet Dżumaja (XV-XVI wiek), Dom Bałabanowa i inne zabytki.
Obiad w restauracji. Po obiedzie odjazd do kompleksu wypoczynkowego „Słoneczny  Brzeg”. Zakwaterowanie. Nocleg.

6 dzień

śniadanie. Odjazd do miasta Nesebyr. Nesebyr jest  miastem-muzeum, które się składa ze starej i nowej części. Starsza część znajduje się na półwyspie o długości mniej niż kilometr. Piesze zwiedzanie miasta. Obiad.
Odjazd do Warny, zwiedzanie miasta. Miejscowość ta znajduje się niedaleko granicy z Rumunią, tuż przy  brzegu morza Czarnego. Przyjazd do hotelu Aurora****, kompleks kurortowy Konstantit i Helena, wyżywienie All Inclusive.
Kolacja w hotelu. Nocleg.

7 dzień

zakwaterowanie w hotelu w pokojach wieloosobowych (4-5 osób w  pokoju). Wyżywienie typu stół szwedzki. Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Święto Piratów” (za dopłatą – 20 €/os).

8 dzień

wypoczynek nad  morzem.

9 dzień

Możliwość zwiedzania akwaparku „Akwapolis” (Złote Piaski) za dopłatą 20 €/os.

10 dzień

śniadanie, czas wolny, 16:00-odjazd do granicy w Ruse. Nocny przejazd.

11 dzień

przyjazd do Sanoka w godzinach wieczornych.

Cena: 1898,-PLN/OS ( PRZY GRUPIE 45 OSÓB + KADRA)

Cena obejmuje:

  • Przejazd autokarem LUX, 
  • opłaty transportowe, drogowe;
  • 4 obiady podczas objazdowej części wycieczki;
  • 4  noclegi w hotelach*** (Płowdiw, Sofia – pokoje dwuosobowe, Tyrnowo – pokoje 2-4-osobowe, hotele w kompleksach wypoczynkowych Słoneczny Brzeg, Balaton (standard **+), zakwaterowanie w pokojach 3-osobowych);
  • 4 noce w hotelu Aurora nad morzem z wyżywieniem All Inclusive;
  • wycieczki zgodnie z programem;
  • opieka pilota na całej trasie;
  • usługa przewodnicka;
  • opieka kadry wychowawczej

Cena nie obejmuje:

  • bilety wstępu. – 20 eur/os.