Wycieczka do Skandynawii 2018 NORWEGIA – Szwecja – Dania 9-dni

wpis w: Oferta 2018 | 0

Termin :  23.06 – 01.07-2018        

CENA =  2.880-zł/os -grupa min 42 osoby

+ 900-NOK +120 DKK  +100 SEK  na wstępy

Program wycieczki

 I dzień -23.06.2018  wyjazd z Polski 

Wyjazd z Sanoka/ godz.3:00 (Kaufland), z Krosna o 3:50, na trasie obiadokolacja w Międzyzdrojach. Nocny rejs TT Line ze Świnoujścia do Szwecji do portu Trelleborg lub Polferries do Ystad . Nocleg na promie w 4 osobowych kabinach. 

II dzień- 24.06.2018- Skandia, Kopenhaga 

 Śniadanie na promie. Przypłynięcie o godz. 8.00 . Przejazd do Lund -

zwiedzanie  Katedry i dzielnicy uniwersyteckiej. Dalsza podróż do

Kopenhagi przez most Oresund i zwiedzanie: pomnik syrenki

Kopenhaskiej, fontanna bogini Gefion, twierdza Kastellet, Pałac

Królewski Amalienborg, Nowy Port - Nyhavn, rejs tramwajem wodnym

po kanałach, Plac Ratuszowy, centralna ulica Stroget.

   Wyjazd z Danii do Szwecji , przeprawa promowa z Danii do Szwecji (Helsingor-Helsingborg  miejsca pokładowe). Przyjazd na nocleg późnym wieczorem w okolice miejscowości Haby. Nocleg w motelu „MOTEL RASTA”. Na trasie obiadokolacja.

 

III dzień- 25.06.2018 – Oslo -                                                                                                           Śniadanie. Ok. godz. 8.30 Wyjazd do Norwegii, przez most Svinesund, przyjazd do Oslo, zwiedzanie: Park Vigelanda,  Muzeum Łodzi Wikingów, Ratusz -miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, czas wolny, nowa skocznia Holmenkollen. Przyjazd do Norwegii do miasteczka Laerdal na obiadokolację i nocleg. Nocleg w motelu „MOTEL LAERDAL” Wieczorem spacer po tym malowniczym miasteczku z zabytkową drewnianą zabudową.

IV dzień- 26.06.2018 – rejs po 3 fiordach, lodowiec Jostedal                            

Śniadanie, przyjazd do miejscowości Gudvangen 2,5-godzinny rejs po najdłuższym na świecie fiordzie Sognefiord do miejscowości Flam. Wycieczka na lodowiec Jostedal, powrót na nocleg do Laerdal - obiadokolacja, nocleg.

V dzień – 27.06.2018 – Bergen -                                                   

Śniadanie, całodzienna  wycieczka do Bergen - "stolicy fiordów", zabytkowa dzielnica Bryggen, Muzeum Hanzatyckie, wyjazd kolejką na jeden ze szczytów Urliken - panorama fiordów, powrót do Laerdal na obiadokolację i nocleg

VI dzień – 28.06.2018 – Vetisfossen. Borgund                                                  

Śniadanie, zwiedzanie Centrum Łososia Norweskiego w Laerdal Wyjazd wcześnie rano z Laerdal do Borgund (zwiedzanie z zewnątrz jednego z najsłynniejszych norweskich słupowych kościołów drewnianych  Dalsza podróż do najwyższego wodospadu w Norwegii Vetisfossen (uwaga, należy zabrać odpowiednie obuwie na  kilkugodzinną wycieczkę w góry – trasa średnio trudna) powrót na obiadokolację i nocleg

VII dzień – 29.06.2018  wyjazd z Norwegii - Borgund cd. Oslo                                            

 Śniadanie, wyjazd wcześnie rano z Laerdal do Borgund (zwiedzanie z zewnątrz jednego z najsłynniejszych norweskich słupowych kościołów drewnianych).  Dalsza podróż  do Oslo – cd zwiedzania Katedra, Opera – wejście na dach , panorama miasta, zamek Akkershus. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg do motelu w Szwecji w miejscowości Haby.

VIII dzień- 30.06.2018- Gotebrog, Malmo                                                          

Śniadanie, wyjazd do Goteborga – zwiedzanie Muzeum Volvo , następnie do  Malmo - renesansowy zamek – z zewnątrz, kościół Św. Piotra, Ratusz, wieżowiec Turning Torso najwyższy w Skandynawii, spacer po Starówce. Obiadokolacja. Przejazd do terminalu w Trelleborgu lub Ystad . Zaokrętowanie na promie do Polski. Nocny rejs .

  IX dzień- 01.07.2018- powrót do Polski                                                                

Przypłynięcie rano do Świnoujścia.  Śniadanie w Międzyzdrojach. Dalsza podróż do Sanoka. Powrót w późnych godzinach wieczornych . Zakończenie imprezy.

Uwaga! Zastrzegamy możliwość zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.  

CENA OBEJMUJE :                                                                                  

 - przejazd autokarem LUX na całą trasę                                                         

 -3 międzynarodowe przeprawy promowe wg programu – w tym 2 promy nocne kabiny 4-os z łazienkami  , 1 prom – miejsca pokładowe oraz most Oresund- - 7 noclegów: 2 na promach ( w kabinach 4-osobowych ),  4 w motelu w Norwegii (standard domu wycieczkowego ), 1 w Szwecji pokoje 2 - osobowe z  łazienkami.  - posiłki wg program                                                                        

-uprawnionego pilota  na całą trasę                                                       

 -polisę TU Gothaer NNW(do 10.000-zł/os) i KL (do 40.000 zł/os)     

-opłatę składki na TFG – Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE :

- biletów wstępu do obiektów turystycznych i lokalnych przepraw promowych w Norwegii oraz innych atrakcji wg programu – równowartość ok. 1.300 NOK (kurs 0.48-zł  XI/2017) i 150 DKK (kurs 0.58 -zł ,XI 2017 ) , 100 SEK ( kurs 0.46- zł XI/2017) do rozliczenia wg faktycznie poniesionych koszów. -wydatków własnych i innych świadczeń ( np. nie wyszczególnionych w programie)

 - ewentualnej dopłaty ( w miarę możliwości  i po wcześniejszym zgłoszeniu) do kabiny 2 osobowej Koszt 100-zł/os za każdy rejs nocny.

Uwaga ! - terminale Szwecji - Ystad lub Trelleborg będą wskazane po ukazaniu się rozkładu rejsów.  

Poznaj nasze pozostałe wycieczki na rok 2018