Wycieczka do Norwegii 2018 z rejsem promem Fjordline 9 dni

wpis w: Oferta 2018 | 0

Terminy : 11-19.08.2018

I – dzień-  wyjazd

   Wyjazd z Warszawy o godz. 7.00 .  Przejazd do Niemiec w okolice Lubeki. Zakwaterowanie w hotelu - obiadokolacja , nocleg.   

II – dzień-  przejazd na prom

 Śniadanie, o godz. 8.30 przejazd do Danii, na trasie obiadokolacja.

Przyjazd do portu  Hirsthals Jutlandii. Zaokrętowanie na prom do Bergen Wypłynięcie o godz. 20.30. Nocny rejs, na promie liczne atrakcje, m. in. dyskoteka.  

III – dzień –Bergen

  Śniadanie na promie, przypłyniecie do Stavanger – możliwość podziwiania fiordów ( bez możliwości wysiadania w Stavanger). O 12.30 przypłynięcie do Bergen – „stolicy fiordów”, zwiedzanie miasta : dzielnica Bryggen, targ rybny, twierdza, wyjazd kolejką na szczyt Urliken - panorama fiordów,  dalsza podróż autokarem do Laerdal  (przejazd najdłuższym w Skandynawii 25 km tunelem ). Zakwaterowanie w motelu,     obiadokolacja, nocleg.  

IV – dzień -  kolej Flam, rejs po fiordach                                                                                                        Śniadanie, wyjazd do Flam – przejazd koleją Flamsbana( fakultatywnie ) UNESCO, następnie rejs statkiem z Gudvangen do Flam przez 3 fiordy m.in. przez najdłuższy na świecie Sognefjord. Powrót do Laerdal na obiadokolację i nocleg.

V- dzień  – lodowiec

Śniadanie, wycieczka pod lodowiec Jostedal, spacer do jęzora lodowcowego (należy posiadać obuwie sportowe lub lekkie trekingowe). Powrót do Laerdal na obiadokolację i nocleg. 

VI – dzień -wodospady Vetisfossen                                                                                    

  Śniadanie, wyjazd do najwyższego wodospadu w Norwegii Vetisfossen. ( piesza wycieczka ok 4 godzin – należy posiadać obuwie sportowe lub lekkie trekingowe)  . Po południu zwiedzanie Centrum Łososia Norweskiego w Laerdal. Obiadokolacja i nocleg. 

VII- dzień –Oslo  

Śniadanie - wyjazd do Oslo przez  Borgund - tradycyjny norweski drewniany kościół Stavkirke. W Oslo zwiedzanie m. in.: Park Vigelanda, Kon Tiki lub Muzeum Łodzi Wikingów, ratusz - miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, skocznia narciarska Holmenkollen. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do Szwecji .

VIII-dzień-  Kopenhaga

Śniadanie, przyjazd do Helsingborga, przeprawa promowa na drugi duński brzeg Sundu do miasta Helsingor, przyjazd do Kopenhagi - zwiedzanie : pomnik syrenki , fontanna bogini Gefion, twierdza Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, Nowy Port - Nyhavn, rejs tramwajem wodnym po kanałach, Plac Ratuszowy, centralna ulica Stroget,  czas wolny - możliwość wejścia do Muzeum Figur Woskowych , obiadokolacja w Kopenhadze. Przejazd przez most Oresund do Szwecji , zaokrętowanie na promie do Świnoujścia .

IX -dzień–powrót do kraju .

Przypłynięcie rano, śniadanie, przejazd do Warszawy, na trasie za dopłatą 25-zł/os obiad .

Powrót w późnych godzinach nocnych .

Terminy : 11-19.08.2018

Cena = 3.300-zł/os ( dla grupy 45 osób )

Cena obejmuje :

- autokar LUX na całą trasę                                                           

-promy międzynarodowe : Hirsthals – Bergen oraz Trelleborg- Świnoujście -  kabiny 4-os  z łazienkami oraz  Helsingborg – Helsingor - miejsca pokładowe, - przejazd mostami Oresund oraz Svinesund

- wyżywienie wg programu

- zakwaterowanie : 4 noclegi w Norwegii- motel turystyczny, pokoje 2 os z łazienkami

- 2 noclegi na trasie w hotelach : 1 w Niemczech i 1 w Szwecji- pokoje 2 osobowe z łazienkami

- pilota na całą trasę

- polisę NNW ( do 10.000 PLZ/os) i KL ( do 40.000 PLZ/os)

UWAGA – cena skalkulowana jest dla grupy 45  os.

CENA NIE OBEJMUJE

  • biletów wstępu do obiektów turystycznych i 2 lokalnych przepraw promowych w Norwegii (na ten cel należy posiadać ok. 1100 NOK + 120 DKK w Kopenhadze).

Poznaj nasze pozostałe wycieczki na rok 2018: