Wycieczka do Gruzji i Armenii 25.08-02.09.2017

Wycieczka do Gruzji i Armenii 25.08-02.09.2017

wpis w: Armenia, Gruzja, Nowe wycieczki | 0

 s2 s3 s4 s5 s6 s7 s8

Wycieczka do Gruzji i Armenii  25.08-02.09.2017        

I dzień 25.08.2017 – przelot  z Polski (RZESZÓW) do Gruzji                                                                                                                           Spotkanie grupy na lotnisku w Rzeszowie. Wylot o godz. 18.00 z Rzeszowa do Warszawy i następnie o 22-40 liniami LOT do Tbilisi .

II dzień 26.08.2017 -  Vardzia – Borjomi

-przylot do Tbilisi o godz. 4.50 czasu lokalnego – spotkanie z lokalnym przewodnikiem - przejazd do miasta do Vardzia ,  na trasie śniadanie,  Vardzia - skalne miasto – klasztor położony na zboczu góry Eruszeli, zaczęto je budować w 1185 roku, w średniowieczu służyła jako schronienie przed najazdami mongolskimi, obecnie jest muzeum – rezerwatem, opiekują się nim mała grupka mnichów,  przejazd przez Borjomi – miasto uzdrowiskowe, słynie z butelkowanej wody mineralnej BORŻOMI, która eksportowana jest do 30 krajów świata zakwaterowanie w górskiej miejscowości wypoczynkowej Bakuriani położonej na wys 1.700 m. npm.

 • zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg .

III dzień -  27.08.2017 –Bakuriani – Gori – Mccheta – Tbilisi                                  -śniadanie,  wyjazd z Bakuriani do  Gori - miasta założonego przez jednego z najwybitniejszych gruzińskich władców Dawida Budowniczego, rodzinnego miasta Józefa Stalina- zwiedzanie Muzeum Stalina, dalsza podróż do miasteczka Mccheta – dawnej stolicy Gruzji urokliwie położonej na skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari, pomnik Króla Wachtanga, Kościół Soni (VI/VII w.) w którym koncentruje się życie religijne dzisiejszej Gruzji oraz  przechowywana jest jedna z najcenniejszych dla Gruzinów relikwii - krzyż Świętej Nino. Przyjazd do Tbilisi zakwaterowanie w hotelu -obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

 

IV dzień – 28.08.2017 - Ananuri - Gruzińska Wojenna Droga – Kazbegi

-śniadanie, przejazd na malowniczą Gruzińską Drogę Wojenną. -  wyjazd do miejscowości Kazbegi. Przejazd malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze postój przy Ananuri – XVII wiecznym kompleksie obronno - klasztornym położonym na brzegu zbiornika wodnego Zhinvali. Dalszy przejazd wzdłuż rzeki Tergi do Kazbegi – głównego miasta regionu.  Po drodze : postój przy osadach trawertynowych „Gruzińskie Pammukalle „ Przyjazd do Stepancminda - dalsza podróży jeepami do Klasztoru Św. Trójcy ( Cminda Sameba)  na wysokość 2.170 m npm.. skąd roztacza się przepiękna panorama na górę Kazbegi oraz z drugiej strony na leżące w dolinie miasteczko Stepanncminda ( Kazbegi) . http://www.kaukaz.pl/fotoreportaze/3-gruzinska-droga-wojenna.php -Oiadokolacja i nocleg w  Tbilisi.

 

V dzień - 29.08.2017  - Tbilisi -

 śniadanie, zwiedzanie Tbilisi – spacer po starym mieście – świątynia Metechi z XII w, gruzińsko – prawosławna katedra Sioni z VI wieku, następnie przejście do zabytkowej synagogi i najstarszej bazyliki Anchiskhati, wejście na mury obronne Narikala z IV w.  - spacer reprezentacyjną aleją Rustaveli (po drodze parlament, budynek opery, filharmonia. Czas wolny- tradycyjne łaźnie siarkowe- dla chętnych kąpiel i relaks  .Obiadokolacja , wyjazd nocnym pociągiem ( wagony sypialne ) z Tbilisi do Erewania .

VI dzień - 30.08.2017  - Erewań - Eczmiadzin
-przyjazd do Erewania – przejazd do hotelu ( pozostawienie bagaży )  śniadanie : zwiedzanie stolicy Armenii : Yerevan Tsitsernakaberd –  Muzeum pamięci ofiar ludobójstwa, Matenadaran – zawiera dokumenty historyczne z całej Europy i Azji oraz pierwszy egzemplarz Biblii w Armenii – zakwaterowanie w hotelu ok godz. 14.00-krótki odpoczynek,  po południu  wyjazd do Echmiadzinu ( w tłum.„Zstąpienie Jednorodzonego”) – kościół St. Hripsime – obiekt wpisany na Listę UNESCO uważany za jeden z 7 – cudów Armenii, zbudowany w 303 roku przez pogańskiego mistrza ognia. Wierzono, że budowa została wskazana przez samego Jezusa Chrystusa, który miał zstąpić na ziemię i uderzył złotym młotkiem w miejscu, gdzie obecnie znajduje się  Echmiadzin. . Powrót do Erewania, przystanek przy ruinach świątyni  Zvartnots. Kolacja w restauracji ormiańskiej.

 

VII dzień – 31.08.2017  - Garni – Geghard – Erewań wytwórnia brandy        -śniadanie , wczesny wyjazd do Garni – malowniczego miasta z zabytkami z okresu hellenistycznego i imponującą starożytną architekturą ormiańską, głównym celem przyjazdów turystów jest świątynia -zbudowana przez króla Ormian Tiridatesa, która była prawdopodobnie poświęcona pogańskiemu bogowi  słońca. Po ogłoszeniu chrześcijaństwa w Armenii świątynia stała się letnim pałacem królów. Dalsza podróż do Geghard – zwiedzanie starożytnego ormiańskiego klasztoru, częściowo wykutego w skale, pochodzącego od włóczni, którą został przebity bok Jezusa w czasie jego ukrzyżowania. Powrót do Erywania – wizyta w legendarnej fabryce gdzie produkuje się ormiańską Brandy od 1887 r.  Powrót do hotelu w Erewaniu . Obiadokolacja i  nocleg.

 

VIII dzień 01.09.2017-  jezioro SEWAN- Erewań-

-śniadanie , przejazd nad jezioro  Sewan  - odpoczynek, wejście na wzgórze,  skąd rozciąga się widok na stojący na szczycie kompleks klasztorny Sevanavank z IX w,  zwiedzanie monastyru Hagartsin. - powrót do Erewania na obiadokolacje i nocleg.

 

IX dzień – 02.09.2017 – przelot z Erewania  do Polski

- wyjazd z hotelu o godz. 2.30 - przelot z Erewania o godz. 4-40 do Warszawy , przylot na godz. na godz.6.30. Dalszy przelot o 7.30 do Rzeszowa , przylot o 8.35 . Zakończenie imprezy. 

 

*- zastrzegamy możliwość zmiany kolejności realizacji poszczególnych dni programu.

 

Cena = 2.300-zł + 500 USD

 

Cena obejmuje :

 • przelot samolotem Warszawa – Tbilisi / Erewań – Warszawa
 • transfery busami w Gruzji i Armenii na miejscu,
 • 1 transfer nocnym pociągiem na miejscu – miejsca sypialne – przedziały 4-osobowe
 • noclegi w hotelach i pensjonatach - 3 * ( Erewań i Tbilisi )
 • wyżywienie : śniadania i obiadokolacje wg. programu
 • opieka pilota na całą trasę
 • ubezpieczenie PZU Voyager NNW ( do 20.000 zł ) i KL ( do 80.000 zł ).

 

Cena nie obejmuje :

 • kosztów realizacji programu :biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdu jeepami na Gruzińskiej Drodze Wojennej  i lokalnych przewodników na miejscu  60 USD/os
 • zwyczajowych napiwków ok 40 USD /os