WYCIECZKA do KATYNIA (LITWA – ŁOTWA – ROSJA) 4 dni

Termin:    10-13.10.2018

KATYŃ - las katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na 10-kilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa 4412 oficerów WP. Te fakty znamy; wiele osób i grup składa na mogiłach polskich oficerów kwiaty i zapala znicze.

DZIEŃ I WARSZAWA – WILNO - DYNEBURG

Godz. 7.00 – spotkanie uczestników na parkingu bankowym ,  godz. 7.15 odjazd na trasę: Warszawa – Suwałki – Dyneburg (Łotwa) WILNO – Starege Miasto: Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, klasztor Bazylianów, Plac Ratuszowy, DYNEBURG – dawna stolica Polskich Inflant; Krzyż Legionów ustawiony 11 listopada 1992r.na cześć żołnierzy polskich walczących w 1920r. o wolność Łotwy przeciw bolszewikom, szkoła polska, twierdza. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II DYNEBURG – REZEKNE (RZEŻYCA) – SMOLEŃSK


Po śniadaniu – wyjazd do Smoleńska. RZEŻYCA – zwiedzanie polskiej szkoły. Przejście graniczne Łotwa– Rosja… Przejazd przez miejscowości: Newel i Wieliż związane z historią wypraw Stefana Batorego;
 SMOLEŃSK – lotnisko Siewiernoje - miejsce tragedii samolotu z delegacją polską w dniu 10.04.2010r. -złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Przyjazd do hotelu; zakwaterowanie; obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ III SMOLEŃSK – KATYŃ - DYNEBURG

Po śniadaniu - spotkanie z miejscowym przewodnikiem oraz  przejazd przez  SMOLEŃSK  z pokazaniem najważniejszych zabytków - Kreml - Twierdza Smoleńska, soboru Piotra i Pawła (XII w.) oraz zwiedzanie soboru Uspieńskiego.

KATYŃ - las katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na 10-kilometrowym  odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto i poświęcono Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa  4412 oficerów WP.

DZIEŃ IV DYNEBURG - DRUSKIENNIKI – WARSZAWA.

Po śniadaniu wyjazd do Druskiennik , 08:00 - Wyjazd do Druskiennik, zwiedzanie miasta. Drewniana zabudowa willowa z przełomu XIX i XX wieku: Dawne łazienki zdrojowe z 1894 roku, będące najstarszym budynkiem tego typu na Litwie. Cerkiew Ikony Matki Bożej "Wszystkich Strapionych Radość" z 1865 r.

SNORAS Snow Arena znajdują się tu dwie zamknięte trasy narciarskie, park snowboardowy, BIG AIR BAG dla imponujących trików, wyciągi: czteroosobowy krzesełkowy, orczykowy i 3 taśmowe. Wyjazd z Druskiennik do Warszawy. Zakończenie imprezy.

 

CENA WYCIECZKI: 1295,- PLN (gr. 40 osób); 1625 (gr. 20 os.)Cena obejmuje:
przejazd autokarem na całej trasie;
3 noclegi wg programu, pokoje 2-3-osobowe z łazienkami;
wyżywienie: obiadokolacje i śniadania (4x)
ubezpieczenie NW i KL
obsługę pilota na całej trasie.;


Cena nie obejmuje kosztów:

  • wizy rosyjskiej 360 PLN
  • usługi przewodników miejscowych,  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - 50 EUR

Inne wycieczki