ARMENIA NA WŁASNE OCZY – 9 DNI

ARMENIA NA WŁASNE OCZY – 9 DNI

wpis w: Armenia, Nowe wycieczki | 0

ar1 ar2 ar3 ar4

PIĄTEK

Przelot regularnymi liniami.
Wylot z Warszawy o 22:35.
Przylot do Erywania o 04:05.

SOBOTA

Erywań – Cicernakaberd  - Matenadaran – Eczmiadzyn - Wytwórnia koniaków „Ararat”

Dzisiaj na Państwa czeka niesamowita wycieczka po Erywaniu. Odwiedzimy muzeum  Paradzanowa (reżyser filmowy pochodzenia ormiańskiego, uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców kina w XX wieku); Matenadaran – duma ormiańskiej kultury, największa na świecie skarbnica starożytnych manuskryptów wznosząca się przy alei Mesropa Masztoca w centrum Erywania.
Zobaczymy również butik z ręcznie wyrobionymi ormiańskimi dywanami oraz wytwórnię koniaków „Ararat”. Wytwórnia do dzisiaj pozostaje jedną z najbardziej znanych i popularnych ormiańskich marek na całym świecie. Ararat podtrzymuje tradycję  produkcji koniaku od 1887 roku.Na zakończenie czeka na Państwo kolacja w narodowej ormiańskiej  restauracji.Transfer do hotelu. Odpoczynek w hotelu.

NIEDZIELA

Dilidżan  – Goszawank – Hagarcin – Sewan – Sewanawank

Śniadanie, zbiórka grupy, wyjazd na wycieczkę.Tego dnia wybierzecie się Państwo do północno-wschodniej części Armenii, gdzie na styku  trzech malowniczych górskich dolin mieści się miasto-kurort, które nazywane jest „Małą Szwajcarią” - miasto Dilżdżan. Odwiedzicie średniowieczny zespół klasztorny Goszawank Hagarcin, średniowieczny zespół klasztorny Goszawank, który był jednym z  największych duchownych i edukacyjnych centrów Armenii.
Następnie skorzystacie Państwo z gościnności miejscowej ludności oraz zjecie obiad  w jednej z tawern Dilżdżana.
Ten niezapomniany dzień zakończy się zwiedzaniem jeziora Sewan oraz zwiedzeniem klasztoru Sewanawank. Sewan - jest to wysokogórskie jezioro w Armenii, dosłownie sąsiadujące z niebem, ponieważ znajduje się w misie skalnej na wysokości niespełna dwóch kilometrów nad poziomem morza. Według legendy, w starożytności czystą wodę z tego  jeziora mogli pić tylko bogowie i gwiazdy.
Powrót do Erywania i nocleg w hotelu.

PONIEDZIAŁEK

Noravank – Tatew – Zorac Karer

Śniadanie, zbiórka grupy, wyjazd na wycieczkę. Wycieczka do kompleksu klasztorów Noravank. Noravank jest jednym ze znaczących duchowych i kulturalynch centrów  średniowiecznej Armenii.
Wezmą Państwo udział w fascynującej podróży na „Skrzydłach Tatewu”- jest to najdłuższa na świecie pasażerska kolej liniowa (5,7 km), która zabierze Was prosto do Tatewskiego kompleksu świątyń (Tatewv) –Tatew  bez wątpienia można uznać za jeden z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc na ziemi. Następnie wybierzecie się Państwo do  prehistorycznego pomnika składającego się z setki  pionowo ustawionych dużych kamieni z przelotowymi otworami na górnej części – Karahuń-Zorac Karer. Po tym wszystkim czeka na Państwa obiad z degustacją tradycyjnej morówki - wódki z wielowiekową historią, z „ królowej jagód”- czarnej lub białej morwy.
Powrót do Erywania i nocleg w hotelu.

WTOREK

Chor Wirap - Wieczorny Erywań

Tego dnia czeka na Państwa wyciekcza do Chor Wirap -   jest to jedna z głównych atrakcji regionu, klasztor ten znajduje się 40 km od Erywania, na terytorium starożytnej stolicy kraju Artaszat przy granicy z Turcją, stąd widoczna jest znana z Biblii góra Ararat oraz cała Araracka dolina. Klasztor powstał w VI wieku n.e..
Po drodze do Chor Wirap można zjeść obiad w tradycyjnej ormiańskiej restauracji, a w drodze powrotnej  zdegustować  ormiańskie wina w jednej z miejscowych winnic.
Wieczorem odbędzie się wycieczka zapoznawcza “Wieczorny Erywań”. Rozpoczyna się ona od jednej z najstarszych ulic miasta imienia Czaczatura Abowiana, na której  wyraźnie widoczny jest kontrast licznych starych i nowych budynków. Następnie wybierzemy się na Plac Republiki - serce Erywania. Plac obejmuje 3000 letnie ruiny i jest twórczym triumfem wyjątkowego ormiańskiego architekta Aleksandra Tamaniana. W samym centrum Placa Republiki znajdują się sławne  grające fontanny, które każdej letniej i jesiennej nocy ożywiają się swoją muzyką i pokazem świetlnym.

Następnie czeka na Państwo  wyjątkowa kolacja w narodowej ormiańskiej restauracji,   w której  można delektować się wyśmienitą  ormiańską kuchnią, gościnnością oraz ciepłem ormiańskiego narodu, a także bogactwem ormiańskiej kultury.
Powrót do Erywania. Nocleg w hotelu.

ŚRODA

Geghard – Garni – Bazar

Śniadanie, zbiórka grupy, wyjazd na wycieczkę. Wycieczka do pogańskiej świątyni  Garni, kompleks klasztorny Geghard.
Zwiedzanie pogańskiej świątyni Garin- letniej rezydencji ormiańskich królów z jedyną ocalałą prawdziwą pogańską świątynią z I wieku n.e. Artystyczne walory oraz unikalne konstrukcje sprawiają, że Garin zaliczane jest do nadzwyczajnych dzieł o znaczeniu światowym. Świątynia znajduje się w malowniczym górzystym miejscu z fantastycznymi widokami. W świątyni usłyszycie Państwo dźwięki duduka, ormiańskiego narodowego instrumentu. Następnie zobaczycie kamienny klasztor Geghard - fantastyczny obraz średniowiecznej ormiańskiej architektury (XII-XIII w). Północna ściana klasztoru- naturalna skała, w której były wykonane dwa przejścia. Prowadzą one do najoryginalniejszej części kompleksu - dwóch kościołów wewnątrz skały. Klasztor jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Podczas obiadu we wsi czeka na Państwa unikalny warsztat przygotowania tradycyjnego ormiańskiego lawasza, cienkiego jak papier chleba.
Wracając do Erywania odwiedzamy ormiański targ/bazar, gdzie jest wielki wybór tradycyjnych domowych wyrobów/słodyczy i naturalnych suszonych owoców...Spacer w centrum Erewania z możliwością zwiedzania warsztatu specjalizującego się w obrabianiu kamienia! Powrót do Erywania, nocleg w hotelu.

CZWARTEK

Klasztor Saghmosavank – Zamek Amberd – Pomnik ormiańskiego alfabetu – Kościół Karmravor – Wieś Oszakan

Śniadanie, zbiórka grupy, wyjazd na wycieczkę.
Wycieczka do klasztoru Saghmosavank, który znajduje się na skraju stromego malowniczego urwiska wąwozu rzeki Kasakh. Zapoznanie się z zamkiem Ambepd- cudownym pomnikiem  średniowiecznej architektury, pomnikiem ormiańskiego alfabetu- nieduża równina na której przedstawione są wszystkie litery ormiańskiego alfabetu, wyrzeźbione z tufa. Kościół Karmravor- drewniany architektoniczny pomnik VII stulecia. Odpoczynek i obiad we wsi Oszakan, znajdującej się pomiędzy winnicami i zielenią  granatowych sadów.
Powrót do Erywania i nocleg w hotelu.

PIĄTEK

Śniadanie, zbiórka grupy, wyjazd na wycieczkę.
Memorial Cicernakaberd  wzniesiony w Erywaniu w 1967 roku, który jest poświęcony pamięci 1,5 miliona ludzi zamordowanych podczas ludobójstwa Ormian na początku XX wieku.
Katedralny sobór w Eczmiadczynie (powstały 1700 lat temu) jest wyróżniającym się pomnikiem ormiańskiej kościelnej architektury i znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Odwiedzimy Wernisaż - bazar sztuki i rękodzieła, gdzie można kupić pamiątki.
Spacer, czas wolny .

SOBOTA

04.50 Wylot z Erywania.    
06.35 Przylot do Warszawy.

TERMINY

Cenna netto: 555 €

Cena  obejmuje:

  • Zakwaterowanie w wybranym hotelu, posiłek- śniadanie;
  • Obiady i kolacje zgodnie z programem wycieczki;
  • Transfer lotnisko- hotel - lotnisko oraz wszystkie przejazdy według programu wycieczki w wygodnym autobusie z klimatyzacją;
  • Obsługa  przez profesjonalnego polskojęzycznego przewodnika;
  • Opieka pilota

Cena  nie zawiera:

  • Przelot samolotem- ok.350 eur
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ,napiwki 45 eur