ARMENIA NA WŁASNE OCZY – 7 DNI

wpis w: Armenia, Nowe wycieczki, Oferta 2018 | 0

ar1 ar2 ar3 ar4

TERMIN WYCIECZKI :24.09.-30.09.2018

 

DZIEŃ 1  WARSZAWA ERYWAŃ

 

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i przelot do Erywania. Transfer do hotelu w centrum Erywania, zakwaterowanie i nocleg.

 

DZIEŃ 2  ERYWAŃ

Późne  śniadanie,  tak, żeby można było odpocząć po locie z Warszawy do Erywania. 11:00 Zwiedzanie Erywania: Pomnik „Matka Armenia",  z imponującym widokiem na majestatyczną biblijną górę Ararat z    panoramą na centrum miasta .

Zwiedzanie Matenadaranu- Repozytorium Dawnych Rękopisów. Piesza wycieczka do kompleksu „Kaskada”, Narodowego Teatru Opery, Północnej alei i Placu Republiki. Pomnik i muzeum upamiętniający Ludobójstwo Ormian. Zwiedzanie fabryki koniaku “ArArAt” z możliwością degustacji koniaku. Nocleg w Erywaniu.

 

DZIEŃ 3 ERYWAŃ CHOR WIRAP - NORAWANK - ZORAC KARER GORIS

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd do klasztornego kompleksu Chor Wirap, gdzie zobaczyć można  niezapomniany widok na górę Ararat.

Przejazd do arcydzieła średniowiecznej armeńskiej architektury, klasztoru Norawank (XIII –XIV ww). Przystanek na degustacje win w lokalnej winnicy Areni.Podróż w kierunku Goris. Po drodze przystanek w Zorac Karer (znane jako Karahundż)- starożytne obserwatorium z epoki megalitycznej. Przyjazd do hotelu. Obiad. Nocleg w Goris.

 

DZIEŃ 4 GORIS - TATEW- PRZEŁĘCZ SELIM  - NORATUS SEWAN

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd do jednego z najpiękniejszych i najbardziej imponujących miejsc w Armenii, klasztoru Tatew. Możliwość przejazdu kolejką linową „Skrzydła Tatewu" z miejscowości Halidzor do Tatew („Skrzydła Tatewu"- najdłuższa na świecie powietrzna kolejka linowa 5,7 km , wpisana do księgi rekordów Guinessa).

Przejazd przełęczą Selim nad jezioro Sewan. Po przyjeździe w okolice jeziora Sewan wizyta na zabytkowym, średniowiecznym cmentarzu we wsi Noratus. Meldunek w hotelu. Wolny wieczór-możliwość  pływania. Obiad. Nocleg w hotelu nad Sewanem.

 

DZIEŃ 5 SEWAN GARNI GEGHARD ERYWAŃ

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Zwiedzanie Klasztoru Sewanawank, znajdującego się na półwyspie Sewan.  Przejazd do Garni –pogańskiej świątyni boga słońca (I w. n.e.) najstarszego ocalonego zabytku na terenie Armenii, gdzie będzie możliwość posłuchania dźwięków duduka, tradycyjnego ormiańskiego instrumentu dętego.

Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych klasztorów Armenii, wykutego w skałach, klasztornego kompleksu Geghard (XII- XIII ww., wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO).

Obiad w miejscowej wiosce, oraz oglądanie wypieku tradycyjnego armeńskiego chleba –lawasz.  Powrót do Erywania. Nocleg w Erywaniu.

 

DZIEŃ 6 ERYWAŃ ECZMIADZYN - ZWARTNOC ERYWAŃ

Śniadanie. Wyjazd do Eczmiadzynu, będącego duchownym i administracyjnym centrum ormiańskiego Apostolskiego Kościoła. Zwiedzanie Katedry oraz Muzeum przy Katedrze, gdzie wśród wielu reliktów, przechowywana jest włócznia, którą przebito Ciało Ukrzyżowanego Jezusa.

Zwiedzanie ruin katedry Zwartnoc z VII w. (wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Powrót do Erywania. Odwiedzimy też tradycyjny bazar, gdzie można będzie zakupić miejscowe przysmaki: słodycze, suszone owoce, orzechy. Odwiedzimy Wernisaż – targ pamiątek, dzieł sztuki i staroci, położony w jednej z uliczek Erywania. Obiad. Po obiedzie spacer po Placu Republiki przy „Tańczących fontannach”. Nocleg w Erywaniu.

 

DZIEŃ 7 ERYWAŃ WARSZAWA

Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd na lotnisko w Erywaniu. Wylot z Erywań do Warszawy liniami  LOT.

 

TERMIN WYCIECZKI :24.09.-30.09.2018

 

Koszt imprezy : 475 euro ( gr. 40 os.); 520 eur( gr. 25 os.);585 eur( gr. 15 os.);

 

Cena obejmuje :

  • transport komfortowym autokarem/busem na całej trasie zwiedzania,
  • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje 2- osobowe),
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
  • degustacje ormiańskich trunków,
  • opiekę miejscowego polskojęzycznego przewodnika,
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,

 

Cena nie obejmuje :

-przelotu samolotem Warszawa- Erewań– Warszawa.-ok. 350 EURO

- zwyczajnych napiwków

- alkoholu podczas posiłków;