Wycieczka 3-dniowa bezwizowa na Ziemie Brzeska

wpis w: Białoruś, Oferta 2018 | 0

TERMIN :  01-03.06.2018;  06-08.07.2018;

Dzień 1: WARSZAWA -– JANÓW PODLASKI – BRZEŚĆ 

Wyjazd z Warszawy  w kierunku Janowa Podlaskiego. Przyjazd do JANOWA PODLASKIEGO. Zwiedzanie najstarszej (1817), a jednocześnie jednej z najładniejszych stadniny koni arabskich w Polsce.Wyjazd w kierunku granicy 

Przekroczenie granicy, Przyjazd do BRZEŚCIA.. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym oraz zwiedzanie m. in. Twierdzy  Brzeskiej wybudowanej w latach 1833-42 - cz. zachowany okrężny budynek koszarowy, bramy Brzeska i Terespolska, resztki ruin Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego - we wnętrzu kościoła umieszczony jest słynny obraz Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra – kopia wizerunku z  rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore, Сmentatz katolicki. Kolacja .Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

Dzień 2 : BRZEŚĆ – SKOKI – WOŁCZYN - KAMIENIUKI

Po śniadaniu – wyjazd do Kamieniuk  oraz zwiedzanie po trasie miejscowości: SKOKI – pałac rodziny Juliana Ursyna  Niemcewicza.  WOŁCZYN –  miejsce urodzin ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego, Kościół pw. Św. Trójcy – miejsce jego pochówku.

Przejazd w kierunku Puszczy Białowieskiej (KAMIENIUKI).Przyjazd  do Puszczy . Muzeum Przyrodniczo - Leśne Woliery ze zwierzętami., KOLACJĘ W PLENERZE NA „POLANIE GOŚCINNEJ” w Puszczy Białowieskiej lub w Restauracji Hotelowej. nocleg.

 

Dzień 3 :KAMIENIUKI- PRUŻANA – KOSÓW POLESKI – RÓŻANA - BARANOWICZE

Po śniadaniu wycieczka objazdowa po Puszczy Białowieskiej: Polana Gościnna – jezioro Ladzkie ( jedyne jezioro w Puszczy Białowieskiej, ostoja ptactwa wodnego ) – Dąb „Patriarcha” ( jeden z największych dębów Puszczy Białowieskiej ) – sosna „Olbrzymia”  droga „Carski Trakt” ( po trasie mijamy kilka mostków oznakowanych herbami carów rosyjskich) , zwiedzanie ekspozycji etnograficznej  wraz z degustacja białoruskiego samogonu.

dalej  wizyta  w siedzibie białoruskiego Dziadka Mroza i  Śnieżynki. (W skarbcu, w drewnianym kufrze i na ścianach znajdziemy listy i rysunki od dzieci z całego świata, w tym także z Polski, które proszą Dziadka Mroza o podarunki i spełnienie marzeń.),Poczęstunek blinami. Wyjazd do Warszawy  .
Cena wycieczki : 625,-pln( grupa  35 osób)

Cena zawiera:

 - przejazd autokarem na trasie Warszawa – Brześć  - Białowieża - Warszawa 

- 2 nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami
- posiłki wg programu( 2 śniadania,  2obiadokolacji + poczęstunek blinami )
- obsługa pilota na całej trasie
- ubezpieczenie NNW /KL
- załatwienie specjalnych przepustek na wjazd bezwizowy na Białoruś

 

Opłaty dodatkowe

- bilety wstepu  do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych – 25 euro/os.

Poznaj Białoruś