Wilno – Ryga – Tallin – Helsinki

Wilno – Ryga – Tallin – Helsinki

wpis w: Litwa, Łotwa, Nowe wycieczki | 0

1 dzień :

 Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju. Zwiedzanie na trasie: :KOWNO- Zamek Kowieński, kościół św. Jerzego i klasztor bernardynów, Stare Miasto - zespół kamienic wokół rynku, ratusz, archikatedra  św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna, kościół Witolda. Obiad. Szawle –Góra Krzyży – jedyno w swoim rodzaju sanktuarium pod gołym niebem – znajdują się tu setki tysięcy różnej wielkości krzyży: od potężnych , kilkumetrowej wysokości do niewielkich   krzyżyków, przybijanych do ramion większych krzyży.  Przyjazd do hotelu w Rydze, kolacja,  zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień :

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Rygi m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska, planty, Plac Zamkowy, hotel Sankt Petersburg, miejsce podpisania traktatu ryskiego w 1921 roku Winiarnia Magistratu, degustacja słynnego balsamu ryskiego; obiad. Przejazd  do Siguldy  – która ze względu na malownicze zakątki, liczne zabytki i pomniki przyrody zyskała miano "Małej Szwajcarii". W okolicach Siguldy, nad rzeką Gauja, znajduje się ciąg zamków warownych wybudowanych przez Krzyżaków (zwiedzanie terenów Parku Narodowego Gauja – w zależności od pogody i czasu). Powrót do Rygi , kolacja.  nocleg.

3 dzień: śniadanie; wykwaterowanie z hotelu; Przejazd do stolicy Estonii, Tallina. Obiad.

 Spotkanie z przewodnikiem; zwiedzanie „Perły Bałtyku” Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł,  2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościły takie znane osobistości jak car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta. Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektów, Niccolo Michetti. Dodatkową atrakcją są przepiękne, zadbane ogrodowe labirynty wokół rezydencji. W 1921 roku pałac stał się siedzibą Estońskiego Muzeum Sztuki. Aktualnie mieści się tu tylko jego wydział prezentujący sztukę zagraniczną. Zakwaterowanie w hotelu. kolacja. nocleg

4 dzień:

Wczesne śniadanie. Przeprawa promem do Helsinek, zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedra luterańska, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Popłynięcie tramwajem morskim na wyspy oraz zwiedzanie fortecy Suomenlinn. Jest to twierdza wybudowana przez Szwedów w 1748 roku, aby chronić miasto przed atakiem z morza. Tę zabytkową fortecę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, wzniesiono na kilku ciasno zgrupowanych wysepkach. Powrót do Tallina w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Wilna, obiad na trasie. Przyjazd do Wilna  zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorem spacer po starówce. nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Zwiedzania Wilna z przewodnikiem, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, Plac Ratuszowy, ratusz, Plac Katedralny, budynek Uniwersytetu Wileńskiego , kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza), a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Obiad ,Po południu wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych,

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

CENA IMPREZY 1625,-/os.( przy grupie min.25 osób)

CENA OBEJMUJE:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)

- przeprawę promem Tallin-Helsinki-Tallin

- 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami

- 5 śniadań, 5 obiadokolacji.

- program turystyczny

- opiekę pilota

- ubezpieczenie

Opłaty dodatkowe

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników lokalnych-55 Eur/os

Zobacz pozostałe wycieczki na Białoruś: