ST. PETERSBURG – WENECJA PÓŁNOCY – wycieczka lotnicza

ST. PETERSBURG – WENECJA PÓŁNOCY – wycieczka lotnicza

wpis w: Nowe wycieczki, Rosja | 0

e1 e2 e3 e4 e5

TERMINY: 26.07 - 30.07.2017;   26.08 - 30.08.2017

Sankt Petersburg - dawna stolica Rosji, miasto, położone nad Newą, którą spina ponad 700 mostów, nazywane jest często Wenecją Północy i uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Założone przez cara Piotra Wielkiego jako swoista brama na Zachód, do dzisiaj zachwyca swoimi neoklasycystycznymi i barokowymi budowlami. To tutaj znajduje się okazały Pałac Zimowy, rezydencja carów, w której mieści się Ermitaż, czyli muzeum z olśniewającą kolekcją malarstwa. W barokowych soborach możemy wsłuchać się w muzykę starocerkiewnych chórów, a w licznych restauracjach spróbować znakomitej kuchni rosyjskiej.

Dzień 1.Warszawa– St. Petersburg

Warszawa - zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed odlotem, wylot do

  1. PETERSBURGA godz. 10:50 LO 683S. Przylot o godz. 14:40 czasu lokalnego . Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie dla chętnych wyjście do teatru na balet albo na wieczorek folklorystyczny. Nocleg.

 

Dzień 2. St. Petersburg

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem lokalnym oraz zwiedzanie  St. Petersburga autokar/ bus  - w czasie wycieczki zobaczymy najważniejsze zabytki miasta : zwiedzanie twierdzy Pietro Pawłowskiej, będącej pierwszą budowlą miasta wzniesioną na Wyspie Zajęczej na rozkaz cara Piotra I Wielkiego. Najcenniejszym zabytkiem architektonicznym jest Sobór Piotra i Pawła z iglicą zakończoną posągiem anioła wyniesionym na wysokość 122 m (anioł z krzyżem ma 3,5 m wysokości i obraca się w kierunku wiatru). Zabytki miasta: krążownik AURORA, Domek Piotra I, Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, Sobór Smolny- uznawany za jedną z najpiękniejszych świątyń w Sankt Petersburgu, położony jest w zakolu rzeki Newy, niegdyś był ściśle związany z władzami carskimi, później w 1917 roku stał się siedzibą główną komunistów podczas Rewolucji Październikowej. Przerwa na obiad i odrobinę  czasu wolnego. Następnie zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata. W wielu budynkach zgromadzono tutaj niezwykłe zbiory. Największe wrażenie robi barokowy Pałac Zimowy z niezwykłymi Salami Reprezentacyjnymi. Carowie nie szczędzili wydatków na dekorowanie publicznych miejsc, które miały symbolizować siłę i bogactwo carskiej Rosji. Niewyobrażalne wprost są zbiory muzealne. Zgromadzono tutaj scytyjskie złoto, antyczne wazy, perskie srebro, meble i szaty cesarskie (ponad 300 strojów Piotra I), kolekcje malarstwa europejskiego z dziełami Rafaela, Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rubensa, Rembrandta, Gauguina, Matisse, Picassa i wielu, wielu innych znanych malarzy.

Wieczorem  (fakultatywnie) rejs po rzekach i kanałach Petersburga (jeśli pozwolą na to warunki klimatyczne) - niezwykłe przeżycie i możliwość oglądania "Wenecji Północy" z innej perspektywy.

Dzień 3. Sankt Petersburg - Carskie Sioło - Sankt Petersburg

Po śniadaniu przejazd do Carskiego Sioła - zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Imponującą fasadę 300 metrowej długości zdobią liczne atlanty, kolumny, pilastry i dekoracyjnie obramowane okna. Zwiedzającym udostępniono 20 sal reprezentacyjnych, w tym Bursztynową Komnatę, wyłożoną kryształowymi lustrami i złoconymi rzeźbami Salę Wielką, wystawę pałacowych mebli i przedmiotów artystycznych. Powrót do St. Petersburga. obiad. Czas wolny

W godzinach południowych spacer z przewodnikiem po Newskim Prospekcie - głównej ulicy miasta, wzdłuż której można podziwiać  różnorodność wspaniałych budowli: barokowy pałac Straganowa, klasycystyczny sobór Kazański, secesyjny Dom Książki, neobarokowy pałac Biełosielskich - Białozierskich, Pałac Aniczkowski - zimowa rezydencja carów i wiele innych budowli miasta, imponującej cerkwi Spasa-na Krowi, wystawnych rezydencji arystokratów i malowniczych XIX wiecznych nadbrzeżnych kamienic. Przejazd do hotelu ,nocleg.

 

Dzień 4 Sankt Petersburg - Peterhof - Sank Petersburg

 

 

Po śniadaniu wycieczka w okolice Sankt Petersburga /ok.80 km/. Przejazd do Peterhof- dawnej letniej rezydencji Piotra Wielkiego, która jest skarbem rosyjskiej i światowej architektury i sztuki. W przeszłości Wielki Pałac Peterhof był letnią rezydencją rodziny carskiej. Sam car, Piotr Wielki zaprojektował układ pałacu. Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Nie ustępuje mu nawet Wersal czy Hofburg. Jest to tak niezwykły kompleks, że turyści zgodnie przyznają, iż można by tu przebywać bez końca. Kompleks Peterhof to nie tylko sam pałac, ale także dwa przedzielone długim tarasem parki: Dolny i Górny. Peterhof nie bez przyczyny jest nazywany światową stolicą fontann. Na terenie całego parku o powierzchni blisko 600 ha znajdują się 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. W parku znajdują się cztery zabytkowe kaskady. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę(!). Ciekawe jest to, iż fontanny pałacu funkcjonują bez skomplikowanych urządzeń, pomp, ponieważ w konstrukcji parku Peterhof wykorzystano nierówności w terenie oraz naturalne źródła wodne, położone wyżej nad poziomem morza niż park w Peterhofie. Powrót do ST. Petersburga. Obiad i czas wolny

Dalsze zwiedzanie miasta:  Sobór św. Izaaka, który jest największą świątynią w Sankt Petersburgu i drugą w Rosji, uznawany jest także za czwarty co do wielkości obiekt sakralny świata. Nocleg w hotelu

Dzień 5 Sankt Petersburg

Po śniadaniu czas wolny. Opuszczenie pokojów o godz.12.00. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy lotem  LO 684 V o godz. 15:25 .

Przylot do Warszawy/  15:35. Zakończenie imprezy.

 

CENA WYCIECZKI:  1464 ,-PLN  (przy grupie  do 10-os.bez opieki pilota).

 

 Cena obejmuje:

Noclegi w hotelu 3* - w Sankt Petersburgu, śniadania, transfery w Sankt Petersburgu lotnisko – hotel - lotnisko, realizacja programu turystycznego, bus  podczas wycieczek w Sankt Petersburgu, opieka pilota-tłumacza ze strony biura( przy gr. powyżej 10 osób), lokalne opłaty i podatki rządowe, ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na czas wyjazdu.

Cena nie obejmuje:

Bilety lotnicze Warszawa – ST. Petersburg – Warszawa

Wydatków osobistych, upominków i pamiątek, opłat za filmowanie i fotografowanie, obiadów (60 euro), biletów na przejazdy metrem w Sankt Petersburgu, programu fakultatywnego, napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Lokalnych przewodników  z jęz. polskim podczas zwiedzania Sankt-Petersburga, Carskiego Sioła, Peterhofu, Ermitażu,  oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 115  Euro/os.

Cena nie obejmuje wizy rosyjskiej:

350,- zł – koszt wizy rosyjskiej.

 

DO ROSJI WJAZD WIZOWY !!!

Dokumenty potrzebne do otrzymania wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwiema wolnymi stronami.

UWAGA - Kolejność zwiedzania może się zmienić - warunkują to przejazdy, lokalne święta, okoliczności obiektywne. Jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Program może ulec też zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia - zostanie wówczas zaproponowane alternatywne rozwiązania
Ważne/inf.dodatkowa
Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

statek - nocny rejs po Newie – 15 Euro.
przedstawienie w teatrze – od 35 Euro
wieczór folklorystyczny – ok. 25-30 Euro