Samolotowa wycieczka do Moskwy „Moskwa -Stolica Rosji” -5 dni

Samolotowa wycieczka do Moskwy „Moskwa -Stolica Rosji” -5 dni

wpis w: Rosja | 0

r1 r2 r3

Rosja - jeden z największych krajów świata…

Bezkresne równiny, wielkie rzeki, olbrzymie bogactwa

naturalne, niezliczone zabytki. Powierzchnia - 17 075 400 km2. Mieszkańców – 149 mln.

Stolica – Moskwa -”prawdziwie rosyjska„ z jej charakterystycznymi kopułami, europejskimi wystawami i jedno z największych miast świata.

 Termin: 19.07.-23.07.2017

Dzień 1 Warszawa - Moskwa

Warszawa- zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do Moskwy samolotem rejsowym o godz. 10:45. Przylot do Moskwy o godz.  13:50.  Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny.

 

Dzień 2 Moskwa
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na autokarową wycieczka objazdowa po Moskwie:

«Moskwa złotogłowa»:  Wzgórza Worobiowe, budynek Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu, most handlowo-pieszy «Bagration», który łączy brzegi rzeki Moskwa, współczesna dzielnica biznesowa «Moskiewskie City», „dyplomatyczne ”miasteczko, Biały Dom, budynek Dumy Państwowej, Pokłonna Góra, centralne ulice stolicy, Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, Park Aleksandrowski, Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego (zwiedzanie z zewnątrz), cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani m.in. M. Bulhakow, W. Wysocki, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3 Moskwa
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem:

Kontynuacja zwiedzania Moskwy: Zbrojownia, z kolekcją koron carskich, jajek Faberge Plac Czerwony, i Kazański, sobory Wasyla Błogosławionego Kremlowska, Mauzoleum Lenina. Przejście wzdłuż_ muru kremlowskiego Aleja Zasłużonych na Plac Maneżowy i dalej do Kremla. Kreml: Pałac Patriarchy, sobór Zaśnięcia M. B., cerkiew Złożenia Szat,  dzwonnica Iwana Groźnego, dzwon „Car - kołokoł” i armata „Car - puszka”, sobór Michała Archanioła i Zwiastowania. Kitaj Gorod - zespół pięknych pałaców i cerkwi.

Obiad, w czasie wolnym spacer po słynnej dzielnicy Arbat. ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 4 Moskwa – Sergijew Posad .
Po śniadaniu przejazd do Sergijew Posad – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w. Sergijew Posad-dawny Zagorsk – jeden z najważniejszych ośrodków prawosławia w Rosji „rosyjska Częstochowa”.

Zobaczymy świątynie, architekturę oraz zabytki jednego z najbardziej znanych rosyjskich  klasztorów, który jednocześnie jest nazywany centrum rosyjskiej religijnej kultury oraz edukacji. 

Dowiemy się o życiu założyciela klasztoru, jednego z najbardziej czczonych rosyjskich świętych, wielebnego Siergija Radonieskiego. Zobaczymy unikatowy kompleks architektoniczny, który był tworzony na przestrzeni kilku wieków. Sobór Trójcy Świętej (1422) – arcydzieło rosyjskiej architektury, najstarszy z budynków znajdujących się na terenie klasztoru. W Soborze znajdują się wiecznotrwałe relikwie wielebnego Siergija Radonieskiego. Z kolei w Starym ikonostasie Troickim Soboru zachowują się ikony autorstwa Andrieja Rublowa i jego uczniów. Sobór Zaśnięcia Matki Bożej (1559-1585), który był stworzony według nakazu cara Iwana IV Groźnego na wzór Soboru Zaśnięcia Matki Bożej w Moskiewskim Kremlu. Również zwiedzimy Ławrę Troicko-Siergijewską (1686-1692), w której zobaczymy doskonale zachowane wnętrza wykonane w stylu moskiewskiego baroku, jak również  jeden z najpiękniejszych rzeźbionych ikonostasów Rosji (1688). Obiad, powrót do Moskwy .

Dzień 5 Moskwa - Warszawa
Po śniadaniu wykwaterowanie.

Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot z Moskwy o godz. 20:35, przylot do Warszawy o godz. 21:50.

Termin: 19.07.-23.07.2017

Cena – 290 eur/1310 ,-pln    (dopłata do jedynki: 540 zł)
Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: 4 noclegi w Moskwie w hotelu***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • transfery: z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
 • transport na wycieczki: objazdowa po Moskwie drugiego dnia oraz do Siergijew Posadu
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera:

 • bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa
 • kosztów wizy rosyjskiej -ok. 350 zł
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, przejazdów metrem oraz usługi przewodnika miejscowego - 85 euro/os.,
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł.

Fakultatywnie:

 • Przedstawienie w teatrze – od ok. 50 euro
 • Rejs po rzece Moskwa - ok. 10 euro

  Inne:
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.
 • min. liczba uczestników. –20 osób