Program 5- dniowej wycieczki Grodno –Druskienniki –Wilno -Troki-Kowno.

wpis w: Białoruś, Litwa, Oferta 2018 | 0

Termin wyjazdu: 06.06.-10.06.2018

 

Dzień 1

Wyjazd grupy zgodnie z ustaleniami. Przejazd do Grodna. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta położonego nad brzegiem Niemna: Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz  wojskowy z Krzyżem Katyńskim oraz cmentarz katolickiego z kwaterą żołnierzy poległych w latach 1919-1920 i grobowcem Elizy Orzeszkowej, cerkiew prawosławna św. św. Borysa i Gleba na Kołoży. Regionalna obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd w kierunku Litwy. Przejazd do Druskiennik, spacer po uzdrowisku:

- Drewniana zabudowa willowa z przełomu XIX i XX wieku: - Dawne łazienki zdrojowe z 1894 roku, będące najstarszym budynkiem tego typu na Litwie

- Zwiedzanie SNORAS Snow Arena: znajdują się tu dwie zamknięte trasy narciarskie, park snowboardowy, BIG AIR BAG dla imponujących trików, wyciągi: czteroosobowy krzesełkowy , orczykowy i 3 taśmowe.

Czas wolny, lub dla chętnych jedna z wycieczek fakultatywnych: 1) pobyt w Aquaparku (3h) – kompleks łaźni, basenów i zjeżdżalni o powierzchni 25 tys.m2; 2) rejs statkiem po Niemnie - grupa płynie do miejscowości Liszków (40 min), zwiedzanie Liszkowa (1,5h),– rejs powrotny do Druskiennik (1h). Obiadokolacja  regionalna(cepeliny, chłodnik litewski, domowy kwas chlebowy i coś słodkiego)Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie, Przejazd do Wilna,spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wileńskiej starówki, początek przy Ostrej Bramie, spacer starówką w dół do placu Katedralnego: Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny na zakup pamiątek, i lunch. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza; Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę wileńskiej starówki; dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio) – miejsce spotkań wileńskiej bohemy. Obiadokolacja. nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd na Rosse i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudskiego następnie przejazd do najpiękniejszego w Wilnie kościoła Piotra i Pawła. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu degustacja kuchni karaimskiej (kibiny - duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa podane z tradycyjnym karaimskim rosołem), czas wolny, przejazd do Kowna, zakwaterowanie w hotelu, nocleg .

 

Dzień 5

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Kowna– Zamek Kowieński, kościół św. Jerzego i klasztor bernardynów, Stare Miasto - zespół kamienic wokół rynku, ratusz, archikatedra  św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna, kościół Witolda; Przejazd przez miasto;  spacer  Aleją Wolności.  Wyjazd do kraju.

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Należy posiadać paszport ważny minimum 180 dni od daty wyjazdu z Białorusi.

 

Cena wyjazdu :1295,-PLN

Dopłata do pokoju jednoosobowego 300 zł.

 

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja)
 • 4 noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 4 śniadania, 3 obiadokolacji + 1 obiad),
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 0 zł.
 • Przepustka na bezwizowy wjazd na Białoruś .

Cena nie zawiera:

 • pakiet realizacji programu: bilety wstępu; lokalni przewodnicy; zestaw Tour Guide - 35 EUR
 • (obligatoryjnie płatne pilotowi)
 • Wycieczek fakultatywnych:
 • Pobyt w aquaparku według cennika: www.akvapark.lt
 • Rejs w Trokach 30 zł. (należy zgłosić chęć przy wykupie wycieczki, minimalna wymagana ilość uczestników 10),Rejs statkiem po Niemnie ok. 50 zł. (należy zgłosić chęć przy wykupie wycieczki, minimalna wymagana ilość uczestników 10),

Poznaj Białoruś