Obóz CZARNOGÓRA + Dalmacja z wycieczkami w Czarnogórze, Chorwacji, Serbii, Bośnii i z fakultatywną wycieczką do Albanii

Obóz CZARNOGÓRA + Dalmacja z wycieczkami w Czarnogórze, Chorwacji, Serbii, Bośnii i z fakultatywną wycieczką do Albanii

Czarnogóra -jedno z najmłodszych i najpiękniejszych państw w Europie. Kraj obfituje w liczne walory turystyczne - piaszczyste plaże, malownicze Góry Dynarskie i bujną roślinność (palmy, cyprysy, figowce), zachwycające swą architekturą nadmorskie miasteczka oraz tajemnicze klasztory. Jest to kraj pełen magicznych zakątków, wysp z dzikimi zatoczkami otoczonych błękitnymi wodami Adriatyku oraz licznymi urokliwymi miasteczkami.  Gwarantuje idealne warunki do spędzenia wypoczynku, gdzie jak nigdzie indziej na niewielkiej

 powierzchni stykają się dwie kultury wschodu i zachodu, a także jest wszystko co może zachwycić w krajobrazie – górskie szczyty wyrastające prosto z morza, głębokie kaniony, malownicze jeziora itp.

Termin : 01-10.07.2017 lub późniejszy do uzgodnienia

Barjeden z największych ośrodków turystycznych w Czarnogórze, położony w jej południowej części nad Morzem Adriatyckim. Miasto charakteryzuje się urokliwymi uliczkami

z kawiarenkami oraz restauracjami. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się piaszczysta plaża miejska o długości 1300m, można znaleźć również mniejsze, urokliwe plaże, do których należy przykładowo Plaża Perłowa. Dodatkowo miasto jest bogate w zabytki oraz stanowi jeden z ważniejszych portów Adriatyku.

ZakwaterowanieVILLA BOGUMILA – willa rodzinna oferuje zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach 2

 osobowych, z możliwością dostawki. W każdym z pokoi znajduje się łazienka (WC, prysznic, umywalka), balkon, lodówka oraz TV Na terenie kompleksu znajduje się restauracja, mały basen z leżakami oraz Wi Fi. Z tarasu rozciąga się piękny widok na morze oraz miasto. Ośrodek znajduje się w odległości około 2km od centrum miasta oraz 400m od morza.

Oferta alternatywna

Termin: 23.06-02.07.2017 lub późniejszy do uzgodnienia

Sutomore -miejscowość wypoczynkowa położona na Rivierze Barskiej nad Zatoką Sutomorską, około 7 km od Baru. Charakteryzuje się żwirkowo - piaszczystą miejską plażą o długości 1250 m. Wzdłuż niej ciągnie się główny deptak z wieloma kafejkami i pubami. Na północ od plaży miejskiej znajdują się plaże schowane w urokliwych zatoczkach wśród bujnej, śródziemnomorskiej roślinności.

Zakwaterowanie MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYPOCZYNKOWY  to kompleks przystosowany dla młodzieży składający się z budynku z 56 pokojami 2, 3 i 4 osobowymi, wszystkie z łazienkami (WC, prysznic, umywalka), stołówki, sali TV, dyskoteki, sali konferencyjnej, aperitif baru. Ponadto na terenie ośrodka jest boisko do małego futbolu, koszykówki, siatkówki i tenisa stołowego. Ośrodek położony jest 50 m od piaszczystej plaży, w sezonie letnim zagospodarowanej - parasole z leżakami, różnego rodzaje atrakcje jak wypożyczalnie skuterów, możliwość przejażdżki motorówką ze spadochronem, bananem itp. Wzdłuż plaży biegnie popularny deptak ze sklepami, barami, restauracjami, wieczorem

rozbrzmiewającymi muzyką.

Wyżywienie na miejscu śniadania, obiady, kolacje +prowianty wg programu

Transport:- autokar LUX (barek, TV, klimatyzacja, WC)

Program wyjazdu :

I dzień –wyjazd z Polski                                                             

Wyjazd z Sanoka o godzinie 23:00. Przejazd do Serbii przez Słowację Węgry

II dzień –twierdza Petrovaradin, nocleg Serbia

Przyjazd do miejscowości Pożega, na trasie zwiedzanie twierdzy Petrovaradin . Obiadokolacja i nocleg.

III dzień –twierdza Petrovaradin, nocleg Serbia

Śniadanie+ prowiant. Wyjazd do Zlatiboru – „Serbskie Zakopane” – postój przy słynnym bazarze z regionalnymi produktami. Przyjazd do Czarnogóry do Parku Narodowego Durmitor obejmującego malowniczy i najgłębszy w Europie kanion rzeki Tary, znajduje się tam również słynny Most Djurdjevica. Zakwaterowanie w bazie nad Adriatykiem , kolacja , nocleg.

 • III dzień- Serbia - Sutomore
 • Śniadanie oraz prowiant na drogę, przejazd do Czarnogóry do miejscowości Sutomore, zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.
 • III – VIII dzień - Czarnogóra - wypoczynek
 • Wypoczynek w Czarnogórze z pełnym wyżywieniem (śniadania, obiady oraz kolacje) i noclegami. W trakcie pobytu
 • wycieczki – dojazd, pilot w cenie – płatne tylko bilety wstepu:
 • A/ miasto Bar, zwiedzanie: zespół pałacowy Topolica, twierdza Stari Bar. Następnie Ulcinj– historyczne miasto piratów, zwiedzanie zabytkowej twierdzy, Wieży Balsica, Starówki, cerkwi św. Mikołaja oraz meczetu Namadjah.
 • B/Ostrog– siedziba prawosławnego klasztoru z cudotwórczymi relikwiami, krzewem winorośli oraz źródełkiem, następnie Budva - Starówka, zabytki sakralne, mury obronne miasta.
 • VIII dzień – Czarnogóra – Dubrovnik- Medjugorie
 • Śniadanie + prowiant na drogę, wyjazd z Sutomore do Kotoru -Starówka, mury obronne, Katedra, pałac Drago- rejs promem. Następnie zwiedzanie Dubrovnika - miasta zwanego „perłą Chorwacji”- mury miejskie, Katedra, ul. Stradun. Przejazd na
 • obiadokolację i nocleg do Medjugorie.
 • IX dzień – Medjugorie
 • Śniadanie, pobyt w Medjugorje: Góra Objawień, Sanktuarium Maryjne, Kościół św. Jakuba i inne. Obiad + prowiant na drogę powrotną. Wyjazd do Sanoka, na trasie wymiana kierowców.

X dzień– powrót do Polski

Śniadanie oraz obiad na trasie, powrót do Sanoka, zakończenie imprezy.

Cena obejmuje:

 • opiekę pilota na całej trasie
 • opiekę pedagogiczną pobyt wynagrodzenie
 • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie
 • ubezpieczenie NNW ( do 10.000-zł ) i KL ( do 40.000-zł)
 • wyżywienie i  prowianty wg programu
 • 2 noclegi tranzytowe w hotelach 2 * w pokojach z łazienkami
 • 5 noclegów w wybranym obiekcie w Czarnogórze wg wskazanych terminów

Villla Bogumila w Bar w Czarnogórze lub w Ośrodku Wypoczynkowym REDCROSS w Sutomore  - pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami

 • wycieczki wg programu, program realizowany w Serbii, Chorwacji, Czarnogórze i Bośni

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników

-koszt 35 Euro/os .

 • Fakultatywnej wycieczki do Albanii – autokar, przewodnik, wstępy – koszt 30 Euro/os