Niezapomniana przygoda w Bułgarii

Niezapomniana przygoda w Bułgarii

Termin: do uzgodnienia

Sofia – Płowdiw – Kompleks Etnograficzny Damascena– Słoneczny Brzeg

Dzień1

Wyjazd z Sanoka w godzinach porannych. Nocny  przyjazd do Bułgarii.  

Dzień2

Przyjazd do Sofii – stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu 3* w Sofii. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

O godz. 08:00 śniadanie w hotelu. Suchy  prowiant na drogę. Spacer po Sofii: Cerkiew Aleksandr a Newskiego – cerkiew patron miasta. Cerkiew Rosyjska, Uniwersytet Sofijski, Zgromadzenie Narodowe, Dawny Pałac Cara. Zwiedzanie największego centrum naukowego we Wschodniej Europy - „Muzejko”. Wraz z Muzejko można "przesunąć" płyty ziemi, aby spowodować wybuch wulkanu, zobaczyć niektóre z najdziwniejszych gatunków znalezionych w jaskiniach  i    dowiedzieć  się    jak   rozpoznać bezbłędnie stalaktyty i stalagmity.

Po południu wyjazd do Riłskiego Monastyru – zwiedzanie. Wyjazd do Płowdiwu. Wieczorem przyjazd do hotelu w Płowdiwie. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

O godz. 08:00 śniadanie w hotelu. Suchy  prowiant na drogę. Spacer po Starym Mieście w Płowdiwie, m.in. Antyczny Teatr, Odeon Rzymski, Kompleks Archeologiczny „Ejrene”, Wzgórze Nebet Tepe. Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, w którym są umieszczone ekspozycje ptaków, ryb, ssaków, minerałów. Tu jest akwarium, terrarium i 3D planetarium (na życzenie).  Zwiedzanie Muzeum Lotnictwa. Wycieczka do Twierdzy Asenowej. Kolacja, nocleg.

Dzień 5

O godz. 08:00 śniadanie w hotelu. Suchy prowiant na drogę. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Kazanłyku. Ok. godz. 10:30 przyjazd do wsi Skobelewo (blisko Kazanłyku) i zwiedzanie Kompleksu  Etnograficznego „DAMASCENA”. Tutaj jest produkowany i sprzedawany znany na całym świecie o najlepszej jakości Bułgarski olejek różany, uzyskiwany z płatków róży Damascena. Gorzelnia firmy produkuje wysokiej jakości wodę różaną i lawendową oraz olejek lawendowy. Około godz. 12:30 wyjazd do Słonecznego Brzegu.  Przyjazd ok. godz.  16:30. Zakwaterowanie w hotelu w Słonecznym Brzegu. Kolacja. Po kolacji – dyskoteka z animatorami w hotelu.

Dzień 6

O godz. 08:00 śniadanie w hotelu. Czas wolny, plażowanie. Zabawy na plaży. Obiad i kolacja w hotelu. Dyskoteka. Spacer po plaży z animatorami. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 7

O godz. 08:00 śniadanie w hotelu. Suchy prowiant na drogę. Wycieczka do Warny. Zwiedzanie Delfinarium (pokaz występu delfinów). Wyjazd i zwiedzanie skalnego Monastyru Aładża znajdującego się w pobliżu Warny. Powrót do hotelu w Słonecznym Brzegu, kolacja, nocleg.

Dzień 8

O godz. 08:00 śniadanie w hotelu. Plażowanie, zabawy na plaży. Obiad w hotelu. Po  południu rejs statkiem po Morzu Czarnym, aby przeżyć wspaniałą morską przygodę. Wiele tańce, gry i emocje z piratami morskimi. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 9

O godz. 08:00 śniadanie w hotelu. Obiad w hotelu. Plażowanie. Po południu wyjazd do wsi Tynkowo w okolicach Słonecznego Brzegu, aby zagrać w paintball. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

  O godz. 08:00 - śniadanie w hotelu. Wyjazd do Polski. Nocny przejazd.

Dzień 11

Cena obejmuje:

 • Transport komfortowym autokarem na całej trasie;
 • Opieka polskojęzycznej kadry wychowawczej oraz pilota;
 • Ubezpieczenie NNW i KL;
 • 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 kolacja 1 suchy prowiant z hotelu w Sofii;
 • Zwiedzanie Sofii z przewodnikiem w języku polskim;
 • Zwiedzanie + bilet wstępu największego centrum naukowe we Wschodniej Europy - „Muzejko” w Sofii z przewodnikiem wj ęzyku polskim;
 • Zwiedzanie Riłskiego Monastyru z przewodnikiem w języku polskim;
 • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 suchy prowianty (zamiast obiadów), 2kolacje w hotelu w Płowdiwie;
 • Zwiedzanie Płowdiwu + bilety wstępu do Muzeum przyrodniczego, Muzeum lotnictwa w Płowdiwie z przewodnikiem w języku polskim;
 • Zwiedzanie Twierdzy Asenowej i Monastyru Baczkowskiego z przewodnikiem w języku polskim;
 • Zwiedzanie + bilet wstępu do Kompleksu Etnograficznego „Damascena” z przewodnikiem w języku polskim;
 • 5 noclegów, 5 śniadań, 5 kolacji, 3 obiady, 1 suchy prowiant(zamiast obiadu) w hotelu 3* w Słonecznym Brzegu;
 • Zwiedzanie Warny + bilety wstępu do Delfinarium i Aładża Monastyr z przewodnikiem w języku polskim;
 • Rejs statkiem po Morzu Czarnym;
 • Bilety na paintball.