Moskwa – Stolica Rosji wycieczka samolotowa – 5 dni

wpis w: Inne kraje, Last Minute, Oferta 2018, Rosja | 0

Termin: 03-07.10.2018

 

Cena za osobę  :290,- EUR ( gr.20os. )

dopłata do pokoju 1-os. 540 PLN

 

Rosja - jeden z największych krajów świata…

powierzchnia ponad 17 mln km2, 150 mln mieszkańców

Bezkresne równiny, wielkie rzeki, olbrzymie bogactwa

naturalne, niezliczone zabytki, oraz

 Moskwa - prawdziwie rosyjska Stolica, największe miasto Europy, jedno z największych miast świata,  z charakterystycznymi kopułami cerkwi i kościołów, monumentalnymi gmachami,  europejskimi wystawami …

 

 

1.Dzień    Warszawa - Moskwa

Warszawa- zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do Moskwy samolotem rejsowym. Przylot do Moskwy. Transfer do hotel. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

 

2.Dzień   Moskwa
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd autokarem na  wycieczkę objazdową i zwiedzanie::

„Moskwa złotogłowa”:  Wzgórza Worobiowe, budynek Uniwersytetu Moskiewskiego, most handlowo-pieszy Bagration, który łączy brzegi rzeki Moskwa, współczesna dzielnica biznesowa Moskiewskie City, miasteczko dyplomatyczne, Biały Dom, budynek Dumy Państwowej, Pokłonna Góra, centralne ulice stolicy, Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, Park Aleksandrowski. Dalej  klasztor Nowodziewiczy, z 1524 r. (zwiedzanie z zewnątrz), cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani są m.in. M. Bułhakow, W. Wysocki, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wiele innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami. Następnie plac Teatralny, Teatr Wielki (zwiedzanie z zewnątrz), hotel „Metropol”. Powrót do hotelu. Nocleg.

„Moskwa złotogłowa”:  Wzgórza Worobiowe, budynek

3.Dzień   Moskwa
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Moskwy z przewodnikiem:

Zbrojownia, z kolekcją koron carskich i słynnych jajek Faberge,  Plac Czerwony, plac Kazański, sobór Wasyla Błogosławionego, Mauzoleum Lenina. Dalej wzdłuż muru kremlowskiego Aleją Zasłużonych na Plac Maneżowy. Następnie Kreml: Pałac Patriarchy, sobór Zaśnięcia M.B., cerkiew Złożenia Szat,  dzwonnica Iwana Groźnego, dzwon „Car - kołokoł” i armata „Car - puszka”, sobór Michała Archanioła i sobór Zwiastowania. Kitaj Gorod - zespół pięknych pałaców i cerkwi. Obiad. Czas wolny na słynnej dzielnicy Arbat. Fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu. Nocleg.

 

4.Dzień  Moskwa – Sergijew Posad
Po śniadaniu przejazd do Sergijew Posad, dawnego Zagorska, jednego z najważniejszych ośrodków prawosławia w Rosji „rosyjskiej Częstochowy”. Zwiedzanie XVI w. Ławry Troicko-Siergijewskiej, gdzie zobaczymy świątynie, oraz zabytki jednego z najbardziej znanych rosyjskich  klasztorów, który jednocześnie jest centrum rosyjskiej kultury oraz edukacji religijnej. Dowiemy się o życiu założyciela klasztoru, jednego z najbardziej czczonych rosyjskich świętych, świętego mnicha Sergiusza z Radoneża (świętego patrona Rosji). Zobaczymy unikatowy kompleks architektoniczny, który był tworzony na przestrzeni z główną cerkwią - Soborem Trójcy Świętej z 1422 r., arcydziełem rosyjskiej architektury, najstarszy z budynków znajdujących się na terenie klasztoru. W jej wnętrzu znajdują się relikwie wielebnego Siergieja Radoneżeńskiego, a w Ikonostasie zachowały się ikony autorstwa Andrieja Rublowa i jego uczniów. Następnie Sobór Zaśnięcia Matki Bożej powstały w latach 1559-1585, zgodnie z życzeniem  cara Iwana IV Groźnego, na wzór Soboru Zaśnięcia Matki Bożej na Moskiewskim Kremlu. Obiadokolacja. Powrót do hotelu .Nocleg

 

Dzień 5 Moskwa - Warszawa
Po śniadaniu wykwaterowanie. Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. Następnie  transfer z hotelu na lotnisko. Wylot z Moskwy do Warszawy .


Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu*** w Moskwie, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • transfery: z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
 • transport na wycieczki: objazdowa po Moskwie, oraz do Siergijew Posadu
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne
 • Ustawowej składki naTurystyczny Fundusz Gwarancyjny 


Cena nie zawiera:

 • kosztów biletu lotniczego Warszawa - Moskwa -Warszawa  . 1000,- PLN
 • kosztów wizy rosyjskiej ok. 350,- PLN
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad,

przejazdów metrem oraz usługi przewodnika miejscowego – 85,- EUR/os.

 

Fakultatywnie:

 • Przedstawienie w teatrze od ok. 50 EUR
 • Rejs po rzece Moskwa   10 EUR

 

Ważne :

Najpóźniej 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy:

 • 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle),
 • wypełniony wniosek wizowy,
 • paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.

 

min. liczba uczestników - 20 osób

Inne wycieczki