MAGICZNA LITWA 2017

MAGICZNA LITWA 2017

wpis w: Litwa, Nowe wycieczki | 0

DZIEN 1

Zbiórka pod Salą Kongresową o godzinie 07.45. O 08:00 wyjazd z Warszawy. Przejazd przez Białystok i Augustów do Trok przez Druskienniki.. Przejazd do Druskiennik. Czas wolny na obiad i spacer po uzdrowisku. Przyjazd do Hotelu ze SPA w Trokach. Wieczorny odpoczynek w Aquaparku, możliwość korzystania z saun, jacuzzi, zjeżdżalni i basenów.

DZIEN 2

Śniadanie w Hotelu. Zwiedzanie Trok z przewodnikiem lokalnym. Spacer po mieście. Zapoznanie z kulturą Karaimów, najmniejszej litewskiej mniejszości narodowej, domy karaimskie, degustacja tradycyjnych trockich Kibinów ( fakultatywnie). Zwiedzanie zamku w Trokach - Zamek został wzniesiony w XIV–XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 zmarł na zamku. Troki były w tym okresie ważnym ośrodkiem Wielkiego Księstwa Litewskiego. Począwszy od XVII w. zamek popadał w ruinę. Przed II Wojną światową polscy historycy sztuki rozpoczęli zabezpieczanie obiektu, a w latach 1951–1961 zostały w nim podjęte prace rekonstrukcyjne, które nadały mu obecny kształt.

Około południa wyjazd do Wilna. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem lokalnym: Ostra  Brama, kościół Św. Teresy, cerkiew prawosławna Św. Ducha, Klasztor Bazylianów,  Plac Ratuszowy, kościół św. Ducha,  , gotycki kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, krótki spacer po Zarzeczu – dzielnicy za rzeką Wilejką,  Dom - Muzeum Adama Mickiewicza. W ciągu dnia czas wolny na obiad na Wileńskiej starówce.  Nocleg w hotelu w Wilnie.  Czas Wolny dla uczestników.

DZIEN 3

Śniadanie w hotelu. Ciąg dalszy zwiedzania Wilna. Uniwersytet Wileński, Wizyta na Cmentarzu na Rossie. Kościół św. Piotra i Pawła.  Ok. godz. 14:00 wyjazd z Wilna w kierunku granicy, dalej przejazd do Warszawy. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

CENA: 640,-pln.

Cena Zawiera:

- przejazd nowoczesnym busem/autokarem

- 2 noclegi (hotel SPA w Trokach i hotel w Wilnie) - 2 śniadania

- 2-godzinny wstęp do Aquaparku, z dostępem do saun, jacuzzi,     basenów

- opiekę pilota/ przedstawiciela Biura Raytan Tour

- Ubezpieczenie 

Cena nie zawiera:

- wydatków własnych; - procedur SPA w hotelu w Trokach

- Biletów do zwiedzanych obiektów  i lokalnych przewodników  -15 EURO.