Kresowa Przygoda

Kresowa Przygoda

wpis w: Ukraina | 0

Ramowy program:

1 dzień:          Zbiórka uczestników i wyjazd z Warszawy w godzinach rannych. Przejazd przez granice Hrebenne – Rawa Ruska. Przyjazd do Żółkwi - jednego z najpiękniejszych miast dawnej Rzeczpospolitej. Spacer po miasteczku, gdzie na uwagę zasługują: piękny rynek z zabytkowymi kamienicami, wspaniała Kolegiata św. Wawrzyńca, zamek, zespół klasztorny, cerkiew Bazylianów i synagoga. Obiadokolacja. Przejazd do Lwowa, krótki spacer po mieście. Zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień:

9:00 Spotkanie z przewodnikiem - przejazd na Łyczaków - zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa (Orląt Lwowskich), obejrzenie panoramy miasta z Kopca Unii Lubelskiej na Wysokim Zamku.  Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła dominikanów, obejrzenie kamieniczek w Rynku i budynku Ratusza, kaplicy Boimów, katedry łacińskiej, hotelu George i pomnika Adama Mickiewicza. Spacer Wałami Hetmańskimi, spacer zabytkowymi uliczkami Lwowa m.in. dzielnica ormiańska - zwiedzanie zespołu katedry ormiańskiej. Plac Zamkowy przy pomniku lwa - symbolu Lwowa.

Wejście do budynku Opery Lwowskiej: zwiedzanie. Nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd – Świr, zamek z XVI wieku, własność Bora Komorowskiego do 1939 r. – Rohatyn – Halicz, ruiny twierdzy stolicy Księstwa Halickiego, na wzgórzu ponad Dniestrem – Stanisławów (Iwano Frankowsk), zwiedzanie centrum miasta, kościoły różnych wyznań, synagoga, pomnik Mickiewicza, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:          Śniadanie. Wyjazd w kierunku Stryja. Przejazd do Truskawca. Spacer po najsłynniejszym kurorcie Ukrainy połączony z wizytą w Delfinarium. Przejazd na obiadokolacje do Stryja. Spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem rynku, kościoła z cudownym obrazem Matki Boskiej, koronowanym przez Papieża Jana Pawła II, gimnazjum, do którego uczęszczał Kornel Makuszyński. Nocleg.

5 dzień:          Śniadanie. Przyjazd do Drohobycza, w którym należy zobaczyć kościół pw. Św. Bartłomieja, od którego pochodzi słynne powiedzenie „Ręka, noga, mózg na ścianie”, dom Schulza, cerkiew pw. Św. Jura oraz największą Synagogę na terenie Galicji.  Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena imprezy: 995,-PLN/os.( grupa 45 osób )

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem)
  • 4 noclegi w pokojach 2,3-osobowych z łazienkami
  • 4 śniadania, 4 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 0 zł.

 Cena nie zawiera:

  • pakiet realizacji programu: bilety wstępu; lokalni przewodnicy- 35 eur/os.;