«KRAINA LEGEND» (9 dni) Termin: 06.10-14.10.2018

wpis w: Inne kraje, Last Minute, Oferta 2018 | 0

Cena: 795 € - przy grupie od 20 osób; 735 € - przy grupie od 30 osób.

Dzień 1 WARSZAWA - TASZKENT

Spotkanie grupy na lotnisku. Wylot do Taszkientu z przesiadką w jednym w portów lotniczych (Praga, Ryga lub inny). Wylot do Taszkentu.  

Dzień 2 TASZKENT- URGENCZ

Przylot do Taszkentu. Spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem i przejście na wewnętrzne lotnisko. Wylot do URGENCZU. Po przylocie przejazd ulica , gdzie 14 lutego 1936 roku urodziła się Anna German, zwiedzanie kościoła i spotkanie z członkami  fan Klubu Anny German , dalej transfer do CHIWY (30 km), bajkowegoorientalnegomiasta. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 CHIWA

Po śniadaniu w hotelu całodzienne zwiedzanie zabytków Chiwy. Chiwa – miasto- muzeum pod otwartym niebem, prawdziwe miasto-rezerwat. Legenda mówi, że założone one zostało jeszcze przez Szemoma, syna legendarnego Noja. Kiedyś miasto było jednym z głównych centrów wielkiego Jedwabnego Szlaku, w XVI wieku zostało stolicą Chiwińskiego Chanatu i w ciągu kolejnych trzech stuleci było centrum rozwoju nauki i kultury, aż do czasu wejścia w skład Imperium Rosyjskiego.

Najciekawsze zabytki:

 “Iczan-Kała” (twierdza, w granicach której Chiwa istniała w XVI-XVII stuleciach); Minaret Kalta Minor (XIX wiek, znajduje się w odległym kącie madrasa Amin Chana); Kunja-Ark – „stara twierdza”(XVII wiek, wewnętrzna cytadela chana w Iczan-Kała, założona w wieku XVII przez Chiwińskiego chana Muhamed-Erenk); Memoriał Pachławana Mahmuda ( główne centrum kultowe Iczan-Kała – memoriał Pachławan Mahmuda – mieści się przy grobie Świętego patrona Chiwy, poety i filozofa, wojownika i mistrza-kuśnierza Pachławana-Mahmuda)…Kolacja. Nocleg w hotelu. 

Dzień 4 CHIWA- BUCHARA

Po śniadaniu wyjazd do Buchary, przejazd między pustyniami Kara-kum (czarne piaski) i Kyzył-kum (czerwone piaski), po drodze postój nad rzeką Amu-darią, znaną wielu zachodnim odkrywcom jako „Oxus”. Przyjazd do Buchary, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

Dzień 5 BUCHARA

Śniadanie w hotelu. Całodziennie zwiedzanie miasta: Mauzoleum Samanidów – pomnik wczesnego Średniowiecza, został odkryty w XX wieku; Twierdza ”Ark”, która w średniowieczu była odrębnym miastem z pałacem emira, mennicą, meczetami, instytucjami rządowymi, magazynami, sklepami, więzieniem i rynkiem dla spotkań publicznych; Medresa Mirzo Uługbeka (1417), jedyny budynek, pozostały w Bucharze na pamiątkę wielkiego astronoma Mirzo Uługbeka.

Czas wolny: proponujemy odwiedzić Handlowe kopuły (15-16 wiek), gdzie można kupić sobie czapki w narodowym stylu i Tim Abdułłachana (Centrum sprzedaży jedwabiu). Kolacja. Nocleg.

 

Dzień 6 BUCHARA – NURATA

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Buchary do Nuraty. Zwiedzamy po drodze Cmentarz Polskich żołnierzy generała W. Andersa – zgodnie z archiwum pochowano tu 256 żołnierzy Polskiej Armii na wschodzie Władysława Andersa. U podnóża gór Nurackich, ciągnących się setki kilometrów od Dzhikaza i stepu Głodowego, Navoi i pustyni Kyzylkum, znajduje się niewielkie miasteczko Nurata. Zwiedzamy w Nuracie:

ZródłoCzamsza i Ajub – zgodnie z legendą, przed tysiącami lat na ziemię spadł płonący kamień (prawdopodobnie meteoryt), a w miejscu jego uderzenia powstało źródło wody leczniczej. W źródle tym żyją zadziwiające rybki marinki, które nie mają łuski. Rybki te uważane są za święte.

Po wycieczce kierujemy się do obozu Jurt „Ajdar” (70 km od Nuraty i 7 km od Ajdakula). Baza „Ajdar” leży w centrum pustyni Kyzył-Kum. Jurta – tradycyjny dom plemion koczowniczych Azji Środkowej. Jurty są bardzo ekologiczne, wykonane z drewna i filcu.

 Obiad w jurtach. Piknik przy jeziorze Ajdar Kuł. Nocleg w jurtach. 

Dzień 7 BUCHARA – SAMARKANDA

Śniadanie i wyjazd z Nuraty do Samarkandy. Zwiedzanie miasta. Rynek Registan - znaczy “Piaskowe miejsce”. Registan w Samarkandzie – jeden z najwybitniejszych przykładów sztuki urbanistycznej środkowej Azji. Unikatowy kompleks, składający się z trzech medres, które były i nadal stanowią centrum starego miasta i miejscem organizacji forum i festynów.

Mauzoleum Gur-Emir – miejsce, gdzie są pochowani Amir Timur, jego synowie i wnuk.

Mauzoleum SzachiZinda - to jest jeden z najstarszych pomników architektonicznych Samarkandy, który powstał w połowie XI wieku. Szachi-Zinda dziś – jeden z najlepszych architektonicznych kompleksów Środkowej Azji, pomnik o dużej wartości historycznej, kulturowej i artystycznej.Siabski Bazar - współczesny tradycyjny “wschodni” targ w Samarkandzie, który nie zmienił swego wyglądu od wieków, zadziwia turystów swym pięknem i różnorodnością proponowanych produktów i towarów.

Fabryka dywanów „Chudżum”.Czas wolny. 

Dzień 8 SAMARKANDA - TASZKENT

Wyjazd do Taszkentu, zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowe zwiedzanie: Medresa Kukeldash,  Mauzoleum KaffalSashi, Kompleks architektoniczny KazrataImama; Medresa Barak-chana. Meczet Juma, Plac Hast Imama. Meczet TillyaSheikh i rynek Chorsu. Plac Niepodległości, Teatr Opery i Baletu im. AliszeraNavoi. MuzeumSztuk Pięknych, gdzie wystawionesąprzedmiotytradycyjnej sztuki i rzemiosła, antyczne, jak i współczesne. Wieczorneprzedstawieniebaletu (fakultatywnie) w TeatrzeOpery i Baletu im. Navoi. Pożegnalnakolacja w prywatnymtradycyjnymuzbeckimdomu. 

Dzień 9 TASZKENT - WARSZAWA 

Śniadanie w formie suchego prowiantu. Transfer na  lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Cena  zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokoju 2-osobowym;
 • wyżywienie wg programu: 7 śniadań, w tym jeden suchy prowiant, 7 kolacji;
 • transfery; •transport lądowy z klimatyzacją;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • przewodnik miejscowy anglo- lub rosyjskojęzyczny;
 • 1 butelka wody mineralnej (1,0 l) na 1 osobę dziennie;
 • ubezpieczenie KL + NNW;
 • usługi pilota przy grupie od 10 os.

Cena nie obejmuje:

 • przelot samolotem na trasie Warszawa – Taszkent – Warszawa;
 • opłat wizowych ok. 80 USD;
 • wczesnego zakwaterowania, późnego wykwaterowania w hotelach (doba hotelowa);
 • opłat za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych

Inne wycieczki