KIRGISTAN 2017 – Wycieczka z przelotem – 10 dni

KIRGISTAN 2017 – Wycieczka z przelotem – 10 dni

k1 k2 k3 k4 k5 k6 k7 k8 k9 k10

Wycieczka z przelotem – 10 dni

Najlepszy okres dla podróży: 10 czerwca - 20 września

Dzień 1

Spotkanie grupy na lotnisku Międzynarodowym w Warszawie im. F.Chopina.
Wylot przez Moskwę:
WAW/SVO 12:40 – 15:40
SVO/FRU 21:55 – 05:05 (+1)

Dzień 2: Biszkek (30 km, 40 min, 700 m)

Spotkanie w międzynarodowym porcie lotniczym Manas. Przejazd do stolicy Kirgistanu – miasta Biszkek (30 min). Postoje ludzi pierwotnych na obszarze współczesnego Biszkeku datują się V — IV tysiącleciem p. n. e. Miasto powstało na drodze Wielkiego Szlaku Jedwabnego. Zwiedzanie: plac Zwycięstwa, Park Dębowy, centralny plac Ała-Too, muzeum historyczne i liczny inne zabytki. Zwiedzanie niesamowitego bazaru azjatyckiego. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 3: Biszkek – Czon Kemin (150 km, 3 h, 1500 m)

Śniadanie w hotelu. Po drodze do wąwozu Czon Kemin zwiedzamy Wieżę Burana zbudowaną w 11 wieku. Wieża Burana służyła jako latarnia morska wzdłuż Wielkiego szlaku jedwabnego. Obok będzie można zobaczyć muzeum pod otwartym niebem, który się składa z bab kamiennych. Te kamienie upamiętniają odwagę żołnierzy broniących Ojczyznę. Przyjazd do Czon Kemin, gdzie spotkamy się z kirgiską rodziną, która przygotuje dla nas pyszny obiad. Po obiedzie czeka na nas trzygodzinna przejażdżka końmi. Przejedziemy drogą ulokowaną wysoko w górach, podziwiając przepiękne panoramy wąwozów. Kolacja i nocleg u miejscowych mieszkańców.

Dzień 4 CZON KIEMIN - ISSYK-KUL (200 km, 3 h, 1600 m)

Po śniadaniu wyjeżdżamy do jeziora Issyk-Kul, drugie co do wielkości wysokogórskie jezioro na świecie (1608 metrów nad poziomem morza). Jego długość wynosi 180 km, natomiast szerokość 60 km. Jezioro jest uważane za prawdziwą "perlę Centralnej Azji”. Dzięki słonej wodzie, jezioro Issyk-Kul posiada właściwości lecznicze. Naokoło jeziora zobaczymy niesamowicie piękne góry. Kolacja w restauracji, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 5 ISSYK-KUL – KARAKOŁ (130 km, 3 h, 1700 m)

Po śniadaniu wyjeżdżamy na zwiedzanie miejscowości Karakoł. Po drodze również zwiedzimy muzeum pod otwartym niebem - stare kamienne napisy datujące się 800 r. do n. e. Te petroglify liczą ponad 2 000 lat. Kontynuacja drogi wzdłuż północnego brzegu jeziora do miasta Karakoł. Tu zwiedzimy Dungański meczet, który został zbudowany w chińskim stylu bez użycia żadnego metalowego gwoździa. Również zwiedzimy cerkiew prawosławną. Zakwaterowanie i obiadokolacja w domu gościnnym.

Dzień 6 KARAKOŁ - JETI-ÖGÜZ – KOCZKOR (300 km, 4-5 h, 1770 m)

Po śniadaniu wyjeżdżamy na zwiedzanie wąwozu Jeti-Ögüz. Ten wąwóz jest znany z czerwonego koloru substancji, z których on się składa. Druga nazwa wąwozu to Siedem Byków (kiedyś przypominał właśnie siedem byków). Również zobaczymy górę w formie stłuczonego serca. Będzie możliwość wejścia na szczyt (zajmie to około 20 minut). Kontynuacja podróży do miejscowości Bokonbaewo, gdzie spotkamy się z miejscowym myśliwym i orłem.On poluje na zające i lis za pomocą orłów (tradycyjny sposób myślistwa u koczowników). Kiedy przyjedziemy w wieś Koczkor, spotka nas rodzina, która zademonstruje sposób produkcji narodowych wojłokowych dywanów. Noc w domu u miejscowych mieszkańców.

Dzień 7: Koczkor – Tasz Rabat

Po śniadaniu wyruszamy do Karawanseraj w miejscowości Tasz Rabat, która znajduje się na Jedwabnym Szlaku (Kamienna Twierdza, która pochodzi z 14 wieku). Jest to unikatowa budowla. Tasz Rabat znajduje się w samym sercu gór Tienszan. Tasz Rabat został wzniesiony z kamiennych bloków 3200 metrów nad poziomem morza. Tu znajduje się również podziemne więzienie (wcześniej służyło więzieniem dla złodziejów). Noc spędzimy w jurtach, niedaleko Tasz Rabatu.

Dzień 8: Tasz Rabat – Songköl

Po śniadaniu my kierujemy się do jeziora Songköl, które jest drugim co do wielkości jeziorem w Kirgistanie. Jezioro znajduje się 3016 m n. p. m. Rozciąga się ono na maksymalnie 29 km. Czas wolny.
Kolacja i nocleg znowu w jurtach zrobionych w drewnianego szkieletu i pokryte przez wojłokowymi dywanami.

Dzień 9: Songköl – Suusamyr – Biszkek

Po spotkaniu z mieszkańcami regionu skierujemy się do stolicy Kizgistanu – miasto Biszkek. Droga do stolicy leży przez południową część Kirgistanu. W trakcie przejazdu będziemy mieli możliwość podziwiać widok zachwycających gór i wąwozów. Podczas podróży będziemy mieli sporo przystanków, żeby można było zrobić zdjęcia i podziwiaj widoki. Nocleg w hotelu.

Dzień 10: Biszkek – lotnisko

Rano transfer na lotnisko. Powrót przez Moskwę.
FRU / SVO 6:20 – 7:20
SVO / WAW 10:45 – 11:50
Hotele 3*Biszkeku

Cena imprezy : od 895 USD/przy grupie  15 osób, 995 USD/ przy grupie 10 osób.
 
Wczesne zakwaterowanie  + 55 $
Pokój jednoosobowy przy wczesnym zakwaterowaniu  + 150 $  )

Cena  obejmuje:
- przewodnik lokalny;
- wszystkie transfery  i przejazdy lokalnym busem;
- zakwaterowanie  hotele *** ,  domy gościnne  oraz jurty;
- wszystkie bilety wstępów do muzeów;
- wyżywienie 3 razy dziennie;
- woda mineralna.

Cena nie obejmuje:

-przelot na trasie Warszawa –Biszkek – Warszawa ( z międzylądowaniem w Moskwie);
- wczesne zakwaterowanie;
- opłata pilota przy grupie do 10 osób.

 

Termin: 15-24/06/2017

Poznaj Kirgistan