KAZIUKI W WILNIE 03.03.-06.03.2017r

KAZIUKI W WILNIE 03.03.-06.03.2017r

TERMIN:  03.03.-06.03.2017r.

 

Dzień I -03.03.2017r.

Godz. 13.00 –podstawienie autokaru na parkingu przy Sali Kongresowej  w Warszawie (PKiN – od ul. Emilii Plater); godz. 13.15 wyjazd w trasę: Warszawa –Łomża –Augustów- SEJNY. Przyjazd do  hotelu w SEJNACH , zakwaterowanie , kolacja integracyjna  z muzyką.

Dzień II -04.03.2017r.

Godz. 8.00 – śniadanie; przejazd przez  Ogrodniki w kierunku  Wilna. Przyjazd do WILNA. udział w Jarmarku Kaziukowym, występy zespołów ludowych. Spacer po starówce Wileńskiej: Plac Ratuszowy, Uniwersytet Wileński ,Katedra  Wileńska z kaplicą Królewską i podziemiami, nocleg w hotelu.

Dzień III -05.03.2017r.

Godz. 8.30 – śniadanie,

Spotkanie z przewodnikiem miejscowym: zwiedzanie Starego Miasta:

 Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha,   klasztor Bazylianów, zwiedzanie Kościoła  św. św. Piotra i Pawła na  Antokolu

ze wspaniałymi stiukowymi rzeźbami, cmentarza na Rossie, Wyjazd  do TROK – zapoznanie z kulturą Karaimów, najmniejszej litewskiej mniejszości narodowej, domy karaimskie, zwiedzanie zamku w Trokach - Zamek został wzniesiony w XIV–XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 zmarł na zamku.

Troki były w tym okresie ważnym ośrodkiem Wielkiego Księstwa Litewskiego. Poczęstunek pierogami karaimskim (kibiny) w karczmie karaimskiej w Trokach. ,dalej przejazd do Druskiennik- słynnego uzdrowiska na Litwie ; Druskienniki - drewniana zabudowa willowa z przełomu XIX i XX wieku: willa "Imperial" - jeden z pierwszych domów wypoczynkowych; willa "Omega" z lat dwudziestych XX wieku; willa "Linksma" - neogotycka, mieści się tu obecnie muzeum miasta

- Dawne łazienki zdrojowe z 1894 roku, będące najstarszym budynkiem tego typu na Litwie. Zakwaterowanie w hotelu , odpoczynek, nocleg.

Dzień IV 06.03.2017r.

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek, dla chętnych osób wyjazd na stok narciarski-4 kilometry od hotelu. Na stoku można wypożyczyć cały sprzęt narciarski oraz stroje narciarskie i wykupić karnet na cały dzień zjeżdżania ze stoku. Długość trasy narciarskiej wynosi 460 metrów. Jeżeli są osoby, które chcą się nauczyć jeździć na nartach to są też instruktorzy i jest trasa dla początkujących  o długości 150 metrów. Do usług SNORAS Snow Arena znajdują się dwie zamknięte trasy narciarskie, park snowboardowy, BIG AIR BAG dla imponujących trików, wyciągi: czteroosobowy krzesełkowy , orczykowy i 3 taśmowe. W czasie przerwy od nart można skorzystać z piekarni, lodziarni, restauracji lub baru. Ok. 14:00 wyjazd do kraju.

 

Cena imprezy – 755, PLN /os.

 

Cena zawiera:

- przejazd autokarem lub busem

- 3 noclegi,3 śniadania, kolacja powitalna

- degustację trockich kibinów

- opiekę pilota -przedstawiciela Biura Raytan Tour

- Ubezpieczenie 

Cena nie zawiera

- wydatków własnych

- Biletów do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych – 25 euro/os,