Do Grodna na festiwal z okazji 890-lecia miasta – bez wizy! Wycieczka 2-dniowa weekendowa

Termin :  15/16.08.2018;

1.Dzień     Warszawa - Grodno

Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych. Przejazd  w  kierunku Białorusi . Przyjazd do Grodna .

Uroczystości Festiwalu miasta Grodna:

świąteczny karnawał, gdzie się wymieszają wszystkie epoki i czasy, od średniowiecznych rycerzydo mody XIX i XX wieku. Pojawią się ulubione współczesne postacie. Objazdowy teatr pozwoli każdemu zanurzyć się w świat ulubionych bajek i w ineraktywnym spektaklu być nie tylko widzem, ale poczuć się częścią tego niezwykłego wydarzenia.

festiwal sera, na który tradycyjnie przyjadą najlepsi producenci  serów z całego kraju, a goście święta będą mogli degustować pachnące przysmaki. przez cały dzień.

muzyczna  zabawa z prezentami od gwiazd białoruskiej estrady. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów występy artystów i zespołów będą pełene niespodzianek i nowości.

pokaz sztucznych ogni, to najbardziej spektakularna część uroczystości, która  odbędzie się po zachodzie słońca w dolinie Szwajcarskiej. Tutaj odbędzie się fire show, który tradycyjnie sprawia, że święto miasta naprawdę żywy i niepowtarzalny.

Kolacja, nocleg.

 

2.Dzień    Grodno

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie miasta królewskiego Grodna, położonego nad brzegiem Niemna: Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz  wojskowy z Krzyżem Katyńskim oraz cmentarz katolicki z kwaterą żołnierzy poległych w latach 1919-1920 i grobowcem Elizy Orzeszkowej, cerkiew prawosławna św. św. Borysa i Gleba na Kołoży. Czas wolny na spacer i zakupy w Grodnie.  Ok. godz. 16:00 wyjazd w drogę powrotną do kraju

Cena wycieczki:

395 PLN/os. (gr.  20 os.),355,pln/os.(  gr. 30 os.)

Cena zawiera:
- przejazd busem;
- zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu,  pokoje 2-os. z łazienkami;
- wyżywienie: 1 śniadanie;  1 kolacja;
- ubezpieczenie NNW i KL;
- opieka pilota - opłaty miejscowe;
- załatwienie specjalnych przepustek na wjazd bezwizowy na Białoruś

Cena nie zawiera:
-  kosztów obsługi przewodników miejscowych oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. - 10 EUR/os;