PERŁY KAUKAZU – 9 DNI

PERŁY KAUKAZU – 9 DNI

wpis w: Armenia, Gruzja | 0

SOBOTA

Przelot regularnymi liniami.

Wylot z Warszawy o  22:35

Przylot do Erewania  o 04:10 (niedziela)

NIEDZIELA

Dzisiaj na Państwa czeka niesamowita wycieczka po Erywaniu. Odwiedzicie muzeum Paradzanowa; Memoriałowy kompleks Cicernakaberd  wzniesiony w Erywaniu w 1967 roku, który jest poświęcony pamięci 1,5 miliona ludzi zamordowanych podczas ludobójstwa Ormian na początku XX wieku.  Matenadaran – duma ormiańskiej kultury, największa na świecie skarbnica starożytnych  manuskryptów wznoszący się przy alei- Mesropa Masztoca w centrum Erywania.

Katedralny sobór w Eczmiadczynie ( powstały 1700 lat temu) jest  wyróżniającym się pomnikiem ormiańskiej kościelnej architektury i wchodzi w spis Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczycie również butik z ręcznie wyrobionymi ormiańskimi dywanami oraz Wytwórnię koniaków „Ararat”. Erywańska Wytwórnia Koniaków–  to legendarne miejsce , jej kulturalne i historyczne dziedzictwo, to obowiązkowy atrybut życia wielu pokoleń. Także dzisiaj Ararat – jedna z najbardziej znanych i popularnych ormiańskich marek  w Armenii i na całym świecie. Ararat podtrzymuje tradycję  produkcji koniaku od 1887 roku. Na  zakończenie czeka kolacja w narodowej ormiańskiej  restauracji. Transfer do hotelu. Odpoczynek w hotelu.

PONIEDZIATEK

Tego dnia czeka na Państwa wyciekcza do Chor Wirap - jest to jedna z podstawowych aktrakcji, klasztor  ten znajduje się 40 km od Erywania, na terytorium starożytnej stolicy kraju Artaszat przy granicy z Turcją, stąd widoczna jest znana z Biblii góra Ararat oraz cała Araracka dolina. Klasztor powstał w VI wieku n.e..Po drodze do Chor Wirap można  zjeść obiad w tradycyjnej ormiańskiej restauracji, a w drodze powrotnej  zdegustować  ormiańskie wina w jednej z miejscowych winnic.

Wieczorem odbędzie się wycieczka zapoznawcza “Wieczorny Erywań”. Rozpoczyna się ona od jednej z najstarszych ulic miasta imienia Czaczatura Abowiana, na której  wyraźnie widoczny jest kontrast  licznych starych i nowych budynków. Następnie wybierzemy się na Plac Republiki- serce Erywania. Plac obejmuje 3000 letnie ruiny i jest twórczym triumfem wyjątkowego ormiańskiego architekta Aleksandra Tamaniana. W samym centrum Placa Republiki znajdują się sławne  grające fontanny, które każdej letniej i jesiennej nocy ożywiają się swoją muzyką i pokazem świetlnym. Następnie czeka na Państwa  wyjątkowa kolacja w narodowej ormiańskiej restauracji,   w której  można delektować się wyśmienitą  ormiańską kuchnią , gościnnością oraz ciepłem ormiańskiego narodu a także bogactwem ormiańskiej kultury. Powrót do Erywania. Nocleg w hotelu

 

 

WTOREK

Śniadanie, zbiórka grupy, wyjazd na wycieczkę. Zwiedzanie pogańskiej świątyni Garin - letniej rezydencji ormiańskich królów  z jedyną ocalałą prawdziwą pogańską świątynią z I-go wieku n.e.. Artystyczne  walory oraz unikalne konstrukcje sprawiają, że Garin zaliczane jest do nadzwyczajnych dzieł o znaczeniu światowym. Świątynia znajduje się w malowniczym górzystym miejscu z fantastycznymi widokami W świątyni usłyszycie Państwo dźwięki duduka, ormiańskiego narodowego instrumentu. Następnie zobaczycie kamienny klasztor Geghard - fantastyczny obraz średniowiecznej ormiańskiej architektury (XII-XIII w). Północna ściana klasztoru- naturalna skała, w której były wykonane dwa przejścia. Prowadzą one do najoryginalniejszej części kompleksu- do dwóch kościołów wewnątrz skały. Klasztor jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Podczas obiadu we wsi czeka na Państwa unikalny warsztat przygotowania tradycyjnego ormiańskiego lawasza, cienkiego jak papier chleba.Ten niezapomniany dzień zakończy się  zwiedzaniem jeziora Sewan oraz zwiedzeniem klasztoru Sewanawank. Sewan- jest to wysokogórskie jezioro w Armenii, dosłownie sąsiadujące z niebem,  ponieważ znajduje się w misie skalnej na wysokości niespełna dwóch kilometrów nad poziomem morza. Według legendy, w starożytności, czystą wodę z ów jeziora mogli pić tylko bogowie i gwiazdy. Powrót do Erywania i nocleg w hotelu.

 

SRODA

 

Wycieczka do klasztoru Saghmosavank , który znajduje się na skraju stromego, malowniczego urwiska wąwozu rzeki Kasakh. Zapoznanie się z zamkiem Ambepd - cudownym pomnikiem  średniowiecznej architektury, pomnikiem ormiańskiego alfabetu- nieduża równina na której przedstawione są wszystkie litery ormiańskiego alfabetu, wyrzeźbione  z tufa , każda z nich równa wzrostowi człowieka oraz kościołem Karmravor - drewnianym architektonicznym pomnikiem 7-mego stulecia. Odpoczynek i obiad we wsi Oszakan, znajdującej się pomiędzy winnicami  i zieleną granatowych sadów. Powrót do Erywania i nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

 

CZWARTEK

Wyjazd do Gruzji – Nocne Tbilisi Rankiem wyjazd z Aremnii do Gruzji poprzez granicę Sadahlo. Przybycie do Tbilisi. Następnie czeka Was fascynująca wycieczka po wieczornym mieście: zwiedzanie katedry Tbiliskiej Świętej Trójcy ”Sameba”, wchodzącej w skład największych prawosławnych cerkwi na świecie oraz największą katedrą w Gruzji, spacer  po szklanym moście „Świata” oraz parku z tańczącymi fontanami.  Na pewno zadziwią Was uliczki starego Tbilici, na których tradycyjna architektura i autentyczność przeplatała się ze współczesnymi i modnymi kawiarniami i barami. Przejdziecie się przez sławą aleję Rustaveliego – centralną aleją miasta oraz przejdziecie się przez „serce Tbilisi”- plac Wolności.

Ten nasycony dzień zakończycie kolacją w narodowej restauracji w Tbilisi.

Powrót do hotelu i nocleg.

PLATEK

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie wycieczki.

Dzisiaj czeka na Was podróż do starożytnej stolicy Gruzji - miasta Mccheta. To święte miejsce dla każdego Gruzina. Takiej ilości miejsc świętych oraz kultu  jak w Mcchecie, znajdującej się 20 km od Tblilisi, nie ma w całej Gruzji. Dlatego to starożytne miasto nazywane jest „ Drugą Jerozolimą” Tutaj zobaczycie pomnik Dżwari- starożytny kultowy pomnik zbudowany na początku ery gruzińskiego chrześcijaństwa w VI wieku. Również zapoznacie się z katedrą Sweti Schoweli- pierwszą i główną świątynią w Gruzji, której nazwa tradycyjnie tłumaczy się jako „życiodajny filar”. Katedra jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako największy budynek  z przetrwałych historycznych pomników Gruzji.

 

Opuściwszy miasto Mccheta czeka na Państwa  podróż po Gruzińskiej Drodze Wojennej. Podczas przejazdu  zwiedzanie Twierdzy Ananuri, wzniesionej na przełomie XVI i XVII wieku.

Po tak nasyconej pierwszej połowie dnia czeka na Was obiad w gruzińskiej restauracji  podczas którego możecie Państwo odpocząć  oraz podyskutować o tym co do tej pory widzieliście. 

Powrót do Tbilisi.

Nocleg, kolacja we własnym zakresie.

 

SOBOTA

 

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na wycieczkę.

 

Podróż w historyczny rejon – Kachetia, znajdujący się w dolinie Alanzkiej znanej ze swych winnic. Zwiedzanie Klasztoru w Dżari- jednego z arcydzieł architektury, perfekcyjnych architektonicznych form i pierwszego w Gruzji pomnika Światowego Dziedzictwa.  Tutaj znajduje się mogiła św. Niny apostołki Gruzji.

Następnie pojedziecie do Sighnagi – miasto miłości w Kachetii. Sighangi  to stare, wyjątkowo malownicze miasteczko, skąd rozpościera się niesamowity widok na  dolinę Alazańską.  Możecie wybrać się na fascynujący spacer  po mieście, potem będzie czekać na Was degustacja win  z rodzinnych winnic.

 

Powrót do Tbilisi.

Swoja podróż, zakończą Państwo na pożegnalnej kolacji w gruzińskiej restauracji!

Powrót do hotelu i nocleg.

 

NIEDZIELA

Nocny transfer na lotnisko

04.55 Wylot z Tbilisi.

06.35 Przybycie do Warszawy.

 

Cena 595  eur/os. Cena zawiera:

- transfery i przejazdy luksusowym autokarem .  

-zakwaterowanie: hotele klasy ***/**** pokoje 2-osobowe z łazienka; 

-wyżywienie: dwa posiłki dziennie – wg programu,

-obsługa przewodnika miejscowego;

- ubezpieczenie polskie NNW i KL;  opłaty miejscowe; 

CENA NIE ZAWIERA: przeloty , bilety wstępów, zwyczajowych napiwków .

przelotu samolotem Warszawa- Erewań / Tbilisi – Warszawa.-ok. 350 EURO

kosztów realizacji programu :biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

I przewodników lokalnych,  wjazdu jeepami na  Gruzińskiej Drodze Wojennej  - 60 USD

 

ZOBACZ POZOSTAŁE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY