ALPY : Letni obóz krajoznawczy w Austrii

ALPY : Letni obóz krajoznawczy w Austrii

KARYNTIA jeden z 7 krajów Związkowych Austrii położony przy granicy ze Słowenią i Włochami. Jej znaczną część zajmują Alpy a atrakcji regionu świadczy ponad 100 różnorodnych tras turystycznych . Region jest czysty ekologicznie. W Karyntii znajdują się 2 Parki Narodowe, 35 Krajobrazowych oraz 75 Rezerwatów Przyrody.

       Treffen - popularny kurort w Karyntii, rejon ten dzięki doskonałej infrastrukturze, bogatej sieci wyciągów i tras zjazdowych jest doskonałym miejscem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników sportów zimowych.

       Zakwaterowanie - Sporthotel „ALPINUM” położony 1520 m n.p.m. w Centrum Narciarskim Gerlitzen Alpe. W hotelu do dyspozycji gości znajdują się: sala wykładowa wyposażona w sprzęt multimedialny, sauna, świetlica, sala kominkowa, mini kino, kawiarenka internetowa, bilard, dart, tenis stołowy, trambambula, bar, dyskoteka, plac zabaw dla dzieci, oraz miejsce na ognisko i grillowanie. W obiekcie znajduje się 100 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 i 5 osobowych, większość pokoi z tarasem widokowym na panoramę Alp i jezioro Ossiacher Se. Pokoje z łazienką  oraz TV-sat (także z polskimi programami), dostęp do WiFi

 Wyżywienie - na miejscu w pensjonacie – śniadania (bufet szwedzki), obiadokolacje (2 dania) - pierwsze świadczenie – obiadokolacja  w dniu przyjazdu- ostatnie świadczenie – śniadanie + prowiant w dniu wyjazdu

Transport: - autokar LUX (barek, TV, klimatyzacja, WC)

Program wyjazdu:

1 dzień- 23.06.2017

Wyjazd z Polski w późnych godzinach wieczornych

2 dzień – 24.06.2017

Przyjazd  do Austrii – panorama miasta ze wzgórza Kahlenberg, zwiedzanie

Wiednia :  Schonbrunn – dawna letnia rezydencja cesarska- zwiedzanie z audio-guide w jęz polskim,  zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem - Stare Miasto : Zegar Figuralny, Katedra św. Szczepana, ulica Kartnerstrasse, Parlament, Ringstrasse, słynne domy Hundertwassera, Belweder – ogrody

3 dzień – 25.06.2017

Śniadanie, następnie wyjazd na Trasę Alpejską „Malta” – Poprzez wzgórze wodospadów, ciągnie się 14.4 kilometrów. Podróżując wzdłuż niej, napotykamy wiele interesujących miejsc jak np. Park Krajobrazowy Malta Watergame. Na wysokości 1.933 metrów powyżej poziomu morza znajduję się najwyższa zapora wodna w Austrii – Kolbeinsperre z nowo wybudowanym SKYWALK'iem pozwalającym na podziwianie wspaniałego widoku 200 m w dół.Zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej,  – Zamek Porcia. Muzeum Kultury Ludowej. Powrót na obiadokolację i nocleg do miejsca zakwaterowania.

4 dzień – 26.06.2017

Śniadanie, odpoczynek w Treffen. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – 27.06.2017

Śniadanie, wyjazd do Klagenfurtu na zwiedzanie Parku Miniatur " MINIMUNDUS", przejazd do Wąwozu Tscheppaschlucht w Ferlach - wędrówki po wąskich i krętych ścieżkach tuż nad przepaścią oraz niezapomniany spacer po wiszących mostkach. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień – 28.06.2017

Śniadanie, odpoczynek w Treffen. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – 29.06.2017

Śniadanie, przejazd trasą Nockalmstrasse – trasa ma 35 kilometrów i przebiega przez góry o wybitnych walorach przyrodniczych. Podróż kolejką górską na Reisseck pod kątem 66 stopni na wysokość ponad 2.000 m.npm- przejazd górską kolejką szynową przez obszar alpejskich turni. Dal wytrwałych  spacer do Wąwozu Raggaschlucht. Powrót do Treffen na obiadokolację i nocleg.

8 dzień – 30.06.2017

Śniadanie, odpoczynek, zajęcia własne. Wycieczka górska. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – 01.07.2017

Śniadanie, wyjazd na plażę nad jeziorem w Millstat. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień – 02.07.2017

Śniadanie + prowiant, wyjazd do Grazu stolicy Styrii - zwiedzanie: Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO – Katedra, Mauzoleum Ferdynanda, Ratusz, XV-w zamek, Arsenał, wyjazd kolejką w grocie Schlossberg. Nocny przejazd do Polski.

11 dzień – 03.07.2017

Powrót do Polski i zakończenie imprezy.

Termin :  23.06  – 03.07.2017- do uzgodnienia inne wakacyjne terminy

Cena obejmuje :

  • przejazd autokarem lux – opłaty wjazdowe i parkingowe
  • 8 noclegów wyżywienie wg programu, opiekę pilota
  • pobyt i opieka kadry wychowawczej
  • wycieczki wg programu

Cena nie obejmuje :

  • kosztów karty karynckiej 35 Euro – zapewnia wstępy do wszystkich obiektów i na kolejki górskie na obszarze Karyntii.
  • Innych wstępów w Wiedniu oraz dopłaty do Minimundus oraz koeljki w Graz – koszt ok 30 Euro/os.